Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ingolstadt vs. Mnichov  (Přečteno 60486 krát)
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« : Červen 25, 2012, 03:47:23 pm »

Ahoj, v současnosti máme menší dilema, bydlíme v Magdeburku ale protože je zdejší pracovní situace né zrovna ideální, nemůže manželka najít práci. I u mě to není v práci zcela ideální, firma prostě nesplnila co slíbila, hlavně co se náplně mé práce týče, proto chci taky změnu.

Rozhodli jsme se, že si zkusíme najít práci někde blíže k hranicům(a jižním čechám) a ve hře jsou právě města Ingolstadt a Mnichov. Jsem strojní inženýr (konstrukter), navíc už třetím rokem v Německu, takže mluvit vcelku umím, proto pro mě nebude snad zase až takový problém najít práci víceméně všude. Manželka je učitelka přes umění a kresbu, střední má grafickou (snaží se najít práci v nějaké reklamní agentůře jako grafik), německy mluví už vcelku obstojně, absolvovala několik jazyk. kurzů.

Jistě se tady najde někdo, kdo má v této oblasti větší přehled než my. Co nás záajímá jsou následující body:

1. Kde máme větší šanci si najít oba práci???
2. Podle statistik Arbeitsagentur je v ingolstadtu pouze 2,2% nezaměstnanost - Mnichově 4,0%, z toho usuzuju že by to mohlo být snažší v Ingolstadtu, i když je město podstatně menší (navíc v Ingolstadtu není univerzita, tzn. není tam takový nátlak nových absolventů), je to ale čistá spekulace.
3. Co se týče bydlení, je situace přibližně podobná, byty se pohybují kolem 600-900€. Ve výhodě je trochu Ingolstadt, protože v okolí 20km bude malinko volněji oproti Mnichovu


Předem díky za reakce, jinak pokud je tady případně někdo, kdo má nějaké další rady a tipy, uvítáme každý příspěvek (případně i co se pracovních nabídek týče ;-) )

Honza.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #1 : Červen 25, 2012, 06:53:26 pm »

I kdyz statistika rika, ze je v Mnichove vetsi nezamestnanost, tak si ale myslim, ze mnohem vetsi sanci na praci budete mit v Mnichove.
S bytama by to mohl byt mozna trochu boj, ale i tady se byt da sehnat.
Cenove, hlavne co se pak najmu tyce, bude asi Mnichov drazsi, ale....

Zalezi hlavne na vas jestli mate radeji velko mesto, nebo radeji mensi mesto.

No pokud si nejste uplne jisty, tak si zkuste najit nekolik pracovnich nabidek, ve vasem oboru, obouch mestech a jdete pak tam, kde dostanete nejvice pozvanek k pohovoru  Mrknutí
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Červen 25, 2012, 07:00:06 pm »

Větší město neznamená jen víc prac. možností, ale taky víc příležitostí pro kulturní vyžití a několik česko-slov. hospůdek s českým pivem.

Mnichov má navíc taky českou školku+školu Úsměv
Zaznamenáno
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« Odpověď #3 : Červen 25, 2012, 09:15:36 pm »

No já osobně jsem z vesnice, takže velký města moc nemusim. Ale co se kulturního vyžití a pracovních možností týče, je to asi pravda. Mimoto jsem uvažoval taky nad tím, že hodně lidí se hrne právě spíš do Mnichova, proto by ten Ingolstadt nebyl třeba nejhorší, nejlíp by bylo slyšet názor od někoho kdo pracoval nebo sháněl práci v obou městech.

Jinak o té škole a školce jsem nevěděl, dobrý vědět. :-D

Co se peněz týče, Mnichov a Ingolstadt budou asi platově podobný co?

Ještě se zeptám na to bydlení? Za kolik se teda nechá sehnat byt 2+1 v Mnichově? Koukal jsem na netu a Mnichov kolem 800€ a Ingolstadt tak 650-700€, je to tak i rálně, nebo se nechá někde i levněji? Jinak to opravdu neni žádná sláva, co se výběru týče.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #4 : Červen 26, 2012, 09:00:08 pm »

No tak kdyz jsi z vesnice a mesto moc nemusis, tak pracujte v Mnichove, ale bydlete mimo Mnichov v dosahu S-Bahnu. Tam sezenes i levnejsi bydleni a S-Bahnem (pokud zrovna zas nema zpozdeni  Kroutím očima ) jsi relativne rychle ve meste  Mrknutí

Mnichov bude myslim mit vice moznosti nez Ingolstadt.
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #5 : Červen 27, 2012, 08:34:25 am »

Ahoj,
pracuji a ziji v Mnichove, pritel bydlel v Ingolstadtu, ale pracoval v Mnichove, tak se pred par mesici prestehoval do Mnichova.
Tady par postrehu:
Najem: v Ingolstadtu je vyhodnejsi. Byt se tam da sehnat podstatne snadneji nez v Mnichove.
Prace: nejvetsi zamestnavatel je asi Audi a na zapade Mnichova si stavi nove vyrobni haly, k tomu je tam dostatek dodavatelskych firem pro Audi, takze si myslim, ze absolventi techn. oboru tam snadno najdou uplatneni. Obdobne to bude ale asi i v MUC.
Nakupy: strasne rada nakupuju v Ingolstadtu (a nemyslim jen outlet), ve Westparku postavili ohromne nakupni centrum. Narozdil od Mnichova, kdy jsou v sobotu vsechny obchody preplnene, se tam da v klidu a v pohode nakoupit bez davu lidi  Mrknutí
Socialni kontakty: v MUC je urcite silnejsi cesko-slovenska komunita
Myslim si, ze obe dve mesta jsou spravna volba. Rozhodovala bych se podle konkretni pracovni nabidky.
Sarka
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #6 : Červen 27, 2012, 09:45:16 am »

Ahoj Jendix,

ja bych z meho pohledu doporucil to, co pise Sarka ve sve posledni vete. Zacni hledat praci a pockej si na lepsi nabidku. Zrovna u strojaru je Ingolstadt urcite dost atraktivni, Mnichov je atraktivni pro vsechny techniky. Osobne si myslim, ze mas vetsi sance v  Mnichove, ale jak rikam, pockej si na nabidku, pak se rozhodni a az pak zacni hledat byt. V pripade Mnichova bych se nezajimal o to, zda je tady uni nebo ne. V nasi firme pracuje cirka 400 inzenyru, z toho malokdo studoval v Mnichove. Mnichov je vice technologickym centrem Evropy a zdejsi TU rozhodne nestiha dodavat absolveny vsem firmam, to by musela byt 10x vetsi:)

Pokud mas slusnou pozici v praci a i referenci od sveho predchoziho pronajimatele, byt se hleda jednoduseji kdekoliv. S temi cenami to je tak, jak pises, do 1000 Euro warm sezenes podle me dost slusny byt s garazi a dobrym zazemim v dobre lokalite, pokud slevis s pozadavku, tak i mene. Mnichov je urcite drazsi co se tyce najmu, ale zase muzes vice vydelat. Ale je tady drazsi vsechno, od holice, po autoservis, konce pivem v biergartenu. Rozdil oproti Ingolstadtu asi neni velky, ale tam pul eura, tam par centu a mas podle me 10% rozdil urcite.

Pokud jsi z vesnice, i v Mnichove najdete spoustu mist, kde se budete citit uplne jako na vesnici, muzete spat s otevrenym balkonem anebo sedet vecer na terase s vyhledem do zelene - toho bych se nebal.

Co se tyce spojeni do CR, tak Pasovska dalnice je uplne genialni, minimalni provoz oproti A9...to taky hovori pro Mnichov:)

Zaznamenáno
jadifi



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #7 : Červen 28, 2012, 06:59:36 am »

Ahoj tak ja muzu jen firmu Mann und Hummel doporucit, jsou v Marklkofen asi 6 km od Dingolfing. Pracuji ve firme jiz 2,5 roku, prvni 1,5 jsem byla prez zeitarbeit firma ale uz jsem stalim zamestancem a musim rict ze jsem spokojena a nemenila bych v sirokem okoli se nenajde lepsi firma co se penez,pristupu atd tyce. Takze radim se mrknout na jejich webovky.https://www.mann-hummel.com/.
Jana
Zaznamenáno
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« Odpověď #8 : Červenec 03, 2012, 10:07:31 am »

Všem moc díky za příspěvky, je vždycky lepší slyšet názor někoho kdo se v daném prostředí pohybuje, Magdeburk je přecijen trochu z ruky :-D, navíc to tu v některých směrech funguje i trochu jinak než v bavorsku. 

Jinak jsem to samozřejmě rozjel tak, že hledám současně v Mnichově a Ingolstadtu, zatím mám odezvy víceméně od Dienstleistungsfirem (např. Brunel a Bertrandt). Co se bydlení týče, je to pro mě trochu novinka, opravdu funguje něco takového jako "Mieterzeugnis"? Tzn. současný pronajímatel bytu mi napíše něco jako doporučení?

Ještě dodám nakonec, pokud by někdo z vás věděl o nějakém místě pro strojaře - obor konstrukce případně grafika pro manželku, klidně napište. ;-). U mě to nebude zase až takový problém si nějaké místo najít, u manželky je tomu už hůře a jako učitelka nemá bohužel žádné velké šance.

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy