Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 10206057 krát)
Diddi
Host
« Odpověď #345 : Září 09, 2013, 09:42:38 pm »

Akorat pro me je rozdil v tom, ze v CR, kdyz jsem mela problem, kdyz jsem se musela nejak obhajovat, ci podobne, tak mi to nedelalo sebemensi problem (ja mela vzdycky pusu dobre proriznutou a sve jsem si rekla, pokud bylo potreba). Tady to sice tez cinim, ale mam u toho nekdy takovy nedobry pocit. Nevim, jak to popsat.
Mas pravdu, ze je to urcite o inteligenci, o tom zadna. Myslim, co se tyka tech, co jednoho posilaji odkud prisel.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #346 : Září 09, 2013, 09:56:47 pm »

Ne, o tom žádna...
V každém narode jsou takovy lidi a totez zazivaji Ukrajinci a Vetnamci a ostatni v ČR. ..
Ja ziju v mensim mestecku ale kdyby to slo jdu na vesnici  Smích
K tomu patří srdecnejsi a blizsi vztahy s domorodci ale i ta druha strana mince...
Prave to co si popsala...

Jen chci rict, že tohle neni duvod davat vecne negativnimu Harrymu za pravdu, on proste kritizuje vse a....

Ja davam palec nahoru Petru69.

Harry by nemel prestat jen otravovat s temi prispevky...
Kdyz je to tak zle, mel by se vratit domu...  Smích Škleb Smích

Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #347 : Září 09, 2013, 10:01:23 pm »

Vesnice, ta ma sve specifikum. Da leben die "Bauernbüffel", jak rika muj muz. Škleb Ti se zase az tak rychle s nikym nekamosi. Na tohle je velke mesto urcite lepsi.
I kdyz remeslnik si k nim jiste najde cestu snaz. Jako vsude. Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #348 : Září 09, 2013, 10:18:04 pm »

To je jasny  Smích Protoze tam nejlepe funguje to co si popsala...
Ja Tobe novou koupelnu a Ty me novou prevodovku...  Smích Škleb Smích
Nee...
To je v lidech...
Ja sem ateista, ale pan farář by řekl. ..
Zapomen a odpusť. ..
Otevri jim sve srdce a oni Ti pak otevřou to sve...
A uplne nejlepsi takovemu člověku udelat peknou slevu na koupelnu a doprovodit to slovy, vždyť jsme sousede, musime si pomahat...  Smích
To by v tom byl cert aby se nezacal stydět. ..  Mrknutí
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #349 : Září 09, 2013, 10:28:16 pm »

No ja mam se sousedy tam , kde momentalne bydlime dost dobry vztah. Mame cca. 3 metrovy zivy plot a ja se ho snazim kazdorocne zkrotit, tak soused vzdycky vystartuje a pomuze. My za to strpime, ze se nam obcas nejaka kocka vy.....na nas balkon. Škleb Ne, ale fakt dobry.

To s tim otevrenym srdcem, to je hezky "receno". Urcite na tom neco je. Úsměv
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #350 : Září 09, 2013, 10:44:27 pm »

"Mam na vas vsechny otazku, zazil nekdo z vas situaci, kdy Vam Nemci dali najevo, ze zde nejste vitani a to celkem nevybiravym zpusobem, ackoli jste si nebykli vedomi, ze byste se necim provinili, pouze snad tim, ze jste kratce pred tim mluvili cesky? Ono opravdu neni vsechno tak ruzove, jak to vypada."

NIKDY
pozri didi, viem o co asi ide pisala si mi to, ale myslis si, ze to bolo naozaj kvoli tomu, ze si  Ceska?
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #351 : Září 09, 2013, 10:47:04 pm »

Ja som velmi spokojna.
Mame sice takych susedov, ze mi dokonca ona poskodila bicykel svojou nedbanlivostou, ale na druhej strane ma iny sused sam o seba zaviezol v dazdi s tazkym kufrom na stanicu a nic za to nechcel
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #352 : Září 09, 2013, 10:48:29 pm »

"Akorat pro me je rozdil v tom, ze v CR, kdyz jsem mela problem, kdyz jsem se musela nejak obhajovat, ci podobne, tak mi to nedelalo sebemensi problem (ja mela vzdycky pusu dobre proriznutou a sve jsem si rekla, pokud bylo potreba). Tady to sice tez cinim, ale mam u toho nekdy takovy nedobry pocit. Nevim, jak to popsat.
Mas pravdu, ze je to urcite o inteligenci, o tom zadna. Myslim, co se tyka tech, co jednoho posilaji odkud prisel."
didi, mozno je to tym, ze ty zijes "auf dem Land" a tam su mozo ludia konzervativnejsi a trochu nenavistni voci cudzincom
Ja som napr. povedala nemeckemu sefovi do telefonu, ze klame, skoro ho porazilo a chcel ma vyhodit, ale ja som si kludne dalej hovorila svoje.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #353 : Září 09, 2013, 10:51:38 pm »

a co kdybychom si tady začali psát jaké sousedy máme (měli jsme) v ČR ?

 Škleb Škleb Škleb

P.S. já osobně mám tolik historek, že ani Harry by to nestihl do vánoc okomentovat Mrknutí
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #354 : Září 09, 2013, 10:58:51 pm »

NIKDY
pozri didi, viem o co asi ide pisala si mi to, ale myslis si, ze to bolo naozaj kvoli tomu, ze si  Ceska?

Nevim, jestli roli hralo to, ze jsem zrovna Ceska, i kdyz muj nemecky pritel tvrdi, ze na hranicich je obzvlast nemaji v lasce, prave kvuli odsunutym Sudetakum (oni tedy nemaji radi ani ty Sudetaky). Ale kazdopadne proto, ze jsem cizinka.
Ten kluk mi to prece na tom koupalisti rekl vic nez jasne.
Ja jsem si to libit nenechala, nemam to v povaze, ale bylo mi  z toho psychicky hrozne spatne. Uz je to dlouho, ale to clovek nezapomene.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #355 : Září 09, 2013, 11:02:41 pm »

a co kdybychom si tady začali psát jaké sousedy máme (měli jsme) v ČR ?

 Škleb Škleb Škleb

P.S. já osobně mám tolik historek, že ani Harry by to nestihl do vánoc okomentovat Mrknutí

 Škleb No ja mam nahodou dobry, mam tam porad tu nehnutost. Mrknutí Tam kdyby me stvali, tak aspon vim, ze nemuzou na me z pozice "domaciho".
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #356 : Září 09, 2013, 11:07:43 pm »

Petr69:

Dobrý napad  Škleb Ale já bych byl radši, kdyby už žádné takové komentáře nebyli.

Listovat 30 zbytečně popsanými stránkami aby člověk našel názor někoho jiného...

 Škleb Mrknutí
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #357 : Září 09, 2013, 11:14:13 pm »

NIKDY
pozri didi, viem o co asi ide pisala si mi to, ale myslis si, ze to bolo naozaj kvoli tomu, ze si  Ceska?

Nevim, jestli roli hralo to, ze jsem zrovna Ceska, i kdyz muj nemecky pritel tvrdi, ze na hranicich je obzvlast nemaji v lasce, prave kvuli odsunutym Sudetakum (oni tedy nemaji radi ani ty Sudetaky). Ale kazdopadne proto, ze jsem cizinka.
Ten kluk mi to prece na tom koupalisti rekl vic nez jasne.
Ja jsem si to libit nenechala, nemam to v povaze, ale bylo mi  z toho psychicky hrozne spatne. Uz je to dlouho, ale to clovek nezapomene.

Diddi, potom to ale nemozes brat osobne, mam znamu odsunutu sudetsku Nemku a ta ma stale velmi negativne pocity voci Cesku, najma, ze Benesove dekrety nikdy neboli zrusene (ako symbolicke gesto)
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #358 : Září 09, 2013, 11:19:03 pm »

Inac, minule som si prave uvedomila, preco si mi na Slovensku nepaci.
Jeden nemenovany komplex rychleho obcerstvenia nedavno kupil Slovak,
Ceny sa prudko zdvihli, uz sa capovane pivo da kupit iba "pullitrak" a ine srandicky.
V takom "bufete" uprostred arealu som zistila, ze prevadacka je mlada Slovenka. Trochu sme sa bavili a taka typicka krestanka, co ju nezaujima nic ine, co sa netyka priamo jej a jej rodiny, akoze Nemci hovoria, ze "engstirnig"
Dokazala mi to aj inak, kedze som si tam kupila inde aj jedlo a jedla na lavicke (Biergarten), vsimla som si, ze slecna si odskocila a v bufete dlhsie nikto nebol.
Priatelsky som ju upozornila, ze to neposobi dobre a ona do mna skocila, ze tam "su na to zvyknuti" Takisto tam pomahala cistit stoly, zbierat pouzite taniere a pribor, jej priatel (ako boy-friend) a ked zrovna neboli zakaznici, furt sa tam s nim vybavoala. Byt jej sefom, vyhodim ju, to neposobi na zakaznikov dobre.
Ked pridu tie vychcani Slovaci, vsetko pokazia, krista ... a taka pekna Biergarten to predtym bola
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #359 : Září 09, 2013, 11:20:15 pm »

Oni nejsou naštvaný proto že byli odsunutý...

Oni jsou naštvaný že je odsunuli do východního a ne do západního Německa  Smích

Slyšela si někdy něco negativního od odsunutého sudetského němce z bývalého západního Německa ??

Už sem tenhle ,,vtípek" slyšel i od Němců...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy