Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 10229685 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #465 : Říjen 29, 2013, 09:59:41 pm »

Didi o akom konci naroda vravis?Ked Nemecko ma najnizsiu nezamestnanost za poslednych 20r!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ocom to prosim Ta pises?Nemecky socialny system funguje dlhe roky a prezije este nase deti....oten nemusis mat strach ani o nemcov..
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #466 : Říjen 29, 2013, 10:03:08 pm »

Jirike ja raz skoncim na Reischtagu v Berline ako vrchny  Mrknutí
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #467 : Říjen 29, 2013, 10:06:54 pm »

 Škleb Škleb Škleb

Leda tak vrchni prchni. A prestan si zu konecne plest me , tedy DIDI s JIRIKE. Mam pocit, zes sis jednu slehnul, jeste jsi do toho primontoval i nejakeho Petra.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #468 : Říjen 29, 2013, 10:10:36 pm »

 Smích Smích Smích Smích Smích

To je marny Diddi  Kroutím očima

Ale Petr nas živnostníky taky branil...  Mrknutí
« Poslední změna: Říjen 29, 2013, 10:14:11 pm od jirike » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #469 : Říjen 29, 2013, 10:12:53 pm »

Peter su aj mali zivnostnici co su radi,ze preziju a nemaju ani 1 zamestnanca..ti to maju tazke...neberiem to..ale su aj taki co maju male firmicky ide to...a stale maju akosi hlboko do vrecka ked maju platit zamestnanca...podobnych zmrdov som videl v nemecku...a zazil..preto je najlepsie robit vo velkych firmach...

Hary,

byl jsem živnostník spoustu (!) let, zaměstnanci se měli moc dobře, já nepřežil. Tak jsem šel do DE.

Moje žena dopadla lépe. Má také několik zaměstnanců, taky se mají velmi dobře, všichni u ní pracují více než 10 let, někteří si postavili i baráky. A moje žena? vydělává taky hodně, dokonce víc než já v DE a to si piš, že já vydělávám tady velmi slušně...

Proč bychom neměli jezdit na pořádné dovolené, když zaměstnanci ( +- 30 let věk) mají baráky?

Co je na tom špatného?

Ono to jde, a přitom nemusíš být hajzl...

Ale chce to trochu makat, 70-80 hodin týdně běžná situace...stále se dovzdělávat, učit, platit si školení, semináře, prostě méně kecat a více se snažit,  trochu se s tím poprat...

... a nebýt jako někdo na pracáku nebo pořád nějaké Hartz 4, víš že ani vlastně nevím co to vůbec je? To je nějaký zákon? nebo úřad? co tam dělají? Úsměv

 
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #470 : Říjen 29, 2013, 10:15:45 pm »

Keby bola vecina podnikatelov poctiva v Nemecku platila dobre zamestnancov a neboli by tu zeitarbeit aj ti ludia by tu mali veciu motivaciu.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #471 : Říjen 29, 2013, 10:16:02 pm »

Smích Smích Smích Smích Smích

To je marny Diddi  Kroutím očima

Ale Petr nas živnostníky taky branil...  Mrknutí


Jo aha, tak pardon.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #472 : Říjen 29, 2013, 10:20:38 pm »

Peter podnikatelia nech maju aj miliony,ale nech platia dobre zamestnancov aby ich rodiny mohli zit a nech podporuju chudobnych ludi...nie kazdy mal v zivote stastie byt tzv velkym podnikatelom...a ziaden clovek tu vecne nebude...ani keby mal vsetky peniaze sveta....preto je potrebne mysliet aj na tych najchudobnejsich...tak ako nam to viera kaze..idem po ulici vidim bezdomovca ci zobraka...vieme aky ma zivot za sebou?co ked sa tam neocitol vlastnou vinou?rumun ci iny...mal smolu nikto mu nepomohol..kupim mu kavu ci teplu polievku...je to tiez clovek...ludia dnes prepadli mamonu hlupostiam a ludskost sa vytraca...kazdy,len ked pomoze troskou tym najchudobnejsim..ten svet bude lepsi.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #473 : Říjen 29, 2013, 10:21:48 pm »

Je pravda,ze casto krat za ludmi co zobru na ulici su mafie z Rumunska..peniaze nedavam ani ja..ale jedlo a teply napoj v zime ked mu das to aspon zje hned...s peniazmi je to vselijake....otom uz boli reportaze ....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #474 : Říjen 29, 2013, 10:28:51 pm »

Peter podnikatelia nech maju aj miliony,ale nech platia dobre zamestnancov aby ich rodiny mohli zit a nech podporuju chudobnych ludi...nie kazdy mal v zivote stastie byt tzv velkym podnikatelom...a ziaden clovek tu vecne nebude...ani keby mal vsetky peniaze sveta....preto je potrebne mysliet aj na tych najchudobnejsich...tak ako nam to viera kaze..idem po ulici vidim bezdomovca ci zobraka...vieme aky ma zivot za sebou?co ked sa tam neocitol vlastnou vinou?rumun ci iny...mal smolu nikto mu nepomohol..kupim mu kavu ci teplu polievku...je to tiez clovek...ludia dnes prepadli mamonu hlupostiam a ludskost sa vytraca...kazdy,len ked pomoze troskou tym najchudobnejsim..ten svet bude lepsi.

Tak to si asi budes muset vybrat, budto budou zivnostnici platit jeste vyssi dane a pak asi tezko budou moct platit vic zamestnancum, jetli vubec nejake budou zamestnavat nebo opacne. Ale ty bys nejradeji oboje, vid?

A jak vis, ze ti lide, kteri sem pisi nekomu nepomohli nebo nepomahaji? Myslis, ze jsi jediny na svete? A ty myslis opravdu, ze vyssi dane  zmirni bidu sveta? Az  tak jsi naivni?

Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #475 : Říjen 29, 2013, 10:40:06 pm »

Ty vole Hary,

co to tady meleš, jaký, že neměli štěstí být velkými podnikateli...

Já ti psal vlastní příklad o živnosti s pár zaměstnanci, která je na malém městě, začínala od nuly, platí za zaměstnance zdrav.,  soc.,  důchod. poj., platíš nájem, energie, 1245 nejrůznějších poplatků městu atd atd...

dále se platí : daň z příjmu, DPH, silniční daň, daň ze závislé činnosti,
 silniční daň - to je třeba specialita, že jako živnostník můžeš jezdit autem, to zaměstnanci třeba neznají Úsměv

Víš co je to daň ze závislé činnosti? To platíš daň státu za to, že máš zaměstnance, dobrý, ne?

A na to všechno musíš vydělat. A teprve zbytek je tvůj a ten ti taky zdaní...

Proč by měl k...a někdo přispívat na chudý?Co???

...ttys mě tedy dneska rozparádil, a já myslel že už sem nikdy nic nenapíši Šok
« Poslední změna: Říjen 29, 2013, 10:42:14 pm od petr69 » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #476 : Říjen 29, 2013, 10:43:40 pm »

.
« Poslední změna: Říjen 29, 2013, 10:56:07 pm od petr69 » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #477 : Říjen 29, 2013, 10:57:21 pm »

K tomu bych jeste pridala vyrobni prostredky, ktere u nas nebyly prave levne.....
Ja jsem treba jednu svoji ""nehnutelnost, na kterych Hary tak baziruje, kdysi v CR prodala a vrazila do firmy. To uz nikoho  pochopitelne nezajima, kde se to tam vsechno vzalo.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #478 : Říjen 29, 2013, 10:59:35 pm »

pravda, pravda,

já to chtěl co nejstručněji, ale on se už dneska Hary stejně neozve Úsměv
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #479 : Říjen 29, 2013, 11:05:19 pm »

pravda, pravda,

já to chtěl co nejstručněji, ale on se už dneska Hary stejně neozve Úsměv

No jo, stejne je to hazeni hrachu nebo spis perel......
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy