Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Koupi nového auta v ČR a přihlášení v DE  (Přečteno 48214 krát)
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« : Leden 24, 2013, 03:50:43 pm »

AHoj, našel jsem zajímavou nabídku koupi krásné staré z autobazaru Skody Octavia rv 2000 1,9TDi za příjemnou cenu. Toto auto je přitažené z DE do ČR, ale nenípřihlášené. Jak to mám udělat, abych mohl převést auto z ČR do DE, kde ho chci přihlásit, když nemá značky?
Doufám, že mi rozumíte, kolem aut ničemu nerozumím. :-D
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 24, 2013, 06:20:47 pm »

Pokud auto neni v CR prihlasene a ty je nechces prihlasovat dvakrat (tj. technicka+prihlaseni v CR, cesta do DE a technicka+prihlaseni v DE), budes si ho muset do DE nechat dovezt (na valniku). To od profesionalni firmy nebude levne - muze to byt kolem ci vice nez 20.000. Mozna bude dokonce levnejsi to dvoji prihlaseni...i kdyz bude stat more casu.

K prihlaseni v DE: Pokud mas stesti a mas od toho auta maly nemecky technicak, najdes v nem 3 dulezite udaje (jsou nadepsany "zu 1", "zu 2" a "zu 3"). Ty udavaji vyrobce a presny typ vozu a jsou to prave ty, ktere v celem nemeckem systemu potrebujes, abys urcil typ auta. Podle nich na internetu zjistis, kolik te bude stat dan (https://www.google.de/search?hl=de&q=kfz+steuer+rechner) a povinne ruceni (https://www.google.de/search?hl=de&q=kfz+haftpflicht+rechner).

Podivej se, zda auto ma vpravo na prednim skle kulatou nalepku - zelenou, zlutou nebo cervenou. Pokud neni zelena, budes mit ve vetsich mestech problem, nebudes moci do centra. Podle typu motoru by to u r.v. 2000 mohl byt tesne nebo spatne. S temi tremi uvedenymi hodnotami se to da zjistit i u TÜV.

Suma sumarum: Zjisti si, kolik te bude stat povinne ruceni a dan, potom jakou budes mit onu plaketu a koli te bude stat prevoz. Podle toho celkem rychle uvidis, zda je ta nabidka realne vyhodna nebo ne.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
prazec



Karma: 1
Příspěvků: 51


« Odpověď #2 : Leden 24, 2013, 10:36:32 pm »

Já mám kamarádku, která žije v DE již 10 let a auto má přihlášené na českých značkách na rodiče. Tvrdí, že je to o dvě třetiny levnější než mít auto přihlášené a hlavně pojištěné v DE.
A naftová Octávie z roku výroby 2000 nebude mít na 1000% zelenou plaketu. S určitostí bude mít žlutou.
Zaznamenáno
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« Odpověď #3 : Leden 25, 2013, 03:15:17 pm »

Dekuji za odpoved. Ano toto auto bude mit zlutou. S tim jsem tak trochu smireny. Octavky 1.0 TDI maji jen zlutou.

Myslim, ze lepsi nabidku v De jen tak nenajdu. Pokukuji po novem aute na DE strankach cca 3 mesice a tato nabidka co mam v Cr je zatim nejlepsi. Prvni majitel, 89.000km, 60.000 KC. Toto auto jsem nikde nevidel opd 3.000 Euro a kdyz tak to melo pres 250.000 km :-(

Dan jsem vypocital na 320 euro na rok, ale lepsi nez se bat policejni kontroli a potencionalch problemu.

Dekuji za radu asi opravdu bude nejlepsi 2x prihlaseni. Myslel jsem, ze jde zjiskat nejakou prevozni znacku v DE , ktera me ho umozni prevest po kolech.

Dekuji za radu
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #4 : Leden 25, 2013, 03:35:42 pm »

Ahoj  Mrknutí
Pokud je auto pritazene z DE do CZ a jeste neni v CZ registrovane, tak to preci mas uplne jednoduche, protoze to auto bude mit jeste original velky TP.
Takze pokud mas v CZ rodinu nebo dobry kamarady, tak at v bazaru nechaji nejakou zalohu a at ti poslou ten velky nemecky TP, s tim si pak zajdes tady na Zulassungsstelle, prihlasis si ho(na prihlaseni vozu nemusis mit auto sebou) a pro auto si zajedes.
Jen si tady jeste musis zajistit pojisteni, to si muzes zaridit bud online(coz vyjde levneji), nebo zajdi do nejake agentury. S tim potvrzeni pak zajdes na Zullassungsstelle a zbytek uz je sranda.
Na Zulassungsstelle po tobe budou chtit tve bankovni spojeni, aby ti mohli strhavat Kfz-Steuer. Plaketu ti tam taky rovnou daji, kdyz jim o ni reknes.

Jinak pokud ten vuz ma nemecky TP, tak ani ta prevozni znacka by nebyl problem. Tu dostanes taky na Zulassungstelle.

Zjisti si ale jeste, jestli to auto ma jeste nejakou platnou TK! Pokud ne, tak by se to mohlo trochu zkomplikovat, protoze bez platne TK ti samozrejme auto neprihlasi.
« Poslední změna: Leden 25, 2013, 03:43:47 pm od scorpio131170 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Leden 25, 2013, 07:26:29 pm »

Dekuji za odpoved. Ano toto auto bude mit zlutou. S tim jsem tak trochu smireny. Octavky 1.0 TDI maji jen zlutou.
2.0?
Nas dvoulitr turbodiesel ma zelenou, ale je konec 2005 - takze to spis bude generaci motoru

Dan jsem vypocital na 320 euro na rok, ale lepsi nez se bat policejni kontroli a potencionalch problemu.
Pouzils pri tom originalni cisla z nemeckeho TP? Protoze 320 na zlutou plaketu mi prijde dost malo. Radsi to jeste prover.

Dekuji za radu asi opravdu bude nejlepsi 2x prihlaseni. Myslel jsem, ze jde zjiskat nejakou prevozni znacku v DE , ktera me ho umozni prevest po kolech.
Jak pise dole Scorpio, ten napad s prevozni znackou by byla dobra moznost v pripade, ze auto jeste ma nemeckou technickou. Ja vychazel z toho, ze uz ji nema...no ale treba jeste ano. Pak bys mohl dojet po vlastni ose a usetrit cas i penize.
Pokud uz ji ale nema, bude to tezsi a pred prihlasenim v DE budes muset tu technickou udelat. A zatim jsem neslysel, ze by v DE sla - jako v CR - udelat "korespondencne".

Tak hodne stesti a pdel se o zkusenosti Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« Odpověď #6 : Únor 02, 2013, 06:41:29 pm »

Děkuji Vám za radu!
Tak nakonec mi auto prodal někomu jinému i přes zaplacenou zálohu :-D. Ale naštěstí něco "zlé" je k něčemu dobré. Náhodou jsme našel jinou a podle mě lepší nabídku, zde v Německu. Octavka 1.0 combi, r.v.2005 (zelená plaketa) 1,9Tdi, 81 Kw. Starý pán chce cestovat po světě tak se jí zbavuje za 3.000 euro.

A teď otázka, byť jsem to zde již několikrát zahlédl, ale nemohu se teď dohledat odpovědi či si nejsem jistý. A líná huba holé neštěstí.
Když to má německou technickou a je registrované v DE tak jediné co musím po koupi auta je udělat si povinné ručení a dojít na Zulassungstelle pro značky a registraci na mě? Budu muset plaiti daň když je defakto na rok zaplacená?

Děkuji a přeji klidný večer
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #7 : Únor 03, 2013, 12:45:23 am »

Presne tak, zaridis si pojistku a s potvrzenim o pojisteni zajdes na Zulassungsstelle a vuz ti prihlasi, pokud ma jeste TK.
Dan plati vzdy novy majitel, ne stary majitel.
Jinymi slovy: Pokud stary majitel proda vuz napr.31.3., tak mu financak vrati dan za obdobi od 1.4.-31.12. a dan za toto obdobi pak stahnou z tveho konta.
A propo stahnou z tveho konta: Na Zulassungsstelle po tobe budou chtit i tve bankovni spojeni a musis jim podepsat plnou moc, ze ti tuto dan mozou stahovat z tveho konta. Bez teto plne moci ti auto taky neprihlasi!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy