Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Student v CR pracujuci v Nemecku  (Přečteno 50348 krát)
kaci38



Karma: 1
Příspěvků: 22


« : Únor 27, 2013, 07:38:30 pm »

Ahoj, studujem v CR ale zijem v Berline. Nasiel som si pracu a chcel by som spytat kolko hodin mozem pracovat. Povedali mi, ze ked studujem v CR mozem robit viac ako 20. Bavili sme sa o 30. Dalej by som sa chcel spytat ako je to s poistenim. Som zaregistrovany v Burger office, alebo sa to vola ( nehovorim nemecky  Smích ) a prislo mi Personliche Identifikationsnummer. Musim sa este  niekde registrovat?
Dakujem za vase odpovede
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Únor 27, 2013, 08:35:41 pm »

Můžeš samozřejmě pracovat i víc než 20 hodin týdně, jedno jestli student nebo nestudent. Záleží na zaměstnavateli a jak se domluvite.

Ale jinak ano, pro německé studenty platí 20hod/týden ale jen během přednášek (tzn. duben-červenec a říjen-leden), přes prázdniny to je opět neomezené.
« Poslední změna: Březen 04, 2013, 06:53:48 am od David » Zaznamenáno
kaci38



Karma: 1
Příspěvků: 22


« Odpověď #2 : Únor 27, 2013, 10:27:16 pm »

A ako je to s platenim poistenia?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Únor 28, 2013, 12:14:59 am »

Pojištění už máš přece v Česku jako student? Zajdeš v Německu na pojišťovnu (napr. AOK, TK,...) a necháš si pro zaměstnavatele vystavit potvrzení v němčině.

Když tak se zeptej zaměstnavatele jestli to tak stačí.
« Poslední změna: Březen 04, 2013, 06:54:45 am od David » Zaznamenáno
kaci38



Karma: 1
Příspěvků: 22


« Odpověď #4 : Únor 28, 2013, 02:12:12 pm »

Dakujem za odpoved. Tak dnes mi volali z HR, ze poistenie mozem mat z CR len sa musim ist zaregistrovat na AOK.

Lenze preto, ze som este v Nemeku nerobil, nemam Social insurance number, tak ma mozu zamestnat len na minijob, kym nedostanem to cislo a vtedy so mnou mozu podpisat full time. Je to ok? Troska sa bojim aby ma neposlali po mesiaci domov s 450 € Smích
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #5 : Březen 03, 2013, 10:18:31 pm »

Zavovala bych do nejake nemecke pojistovny a zeptala se na ten tvuj studentsky status. Mne se jeden budouci pravnik vysmival, ze zadne omezeni 20 hod./ tyden neexistuje a pak na to sam dojel. Pokud bys byl student denniho studia v Nemecku, mohl bys opravdu pracovat jenom 20 hod./tyden. To ze to kopa lidi i firem nedodrzuje je jina vec. Muzes samozrejme pracovat i vic, podle toho se ale odviji vyse pojistneho. Pokud studujes dalkove, asi v tom problem neni, ale rozhodne nebudes mit v Nemecku pojisteni jako student.
Zaznamenáno
kaci38



Karma: 1
Příspěvků: 22


« Odpověď #6 : Březen 07, 2013, 10:29:44 pm »

bol som v AOK, slecna bola naozaj mila ale nemala ani sajnu co od nej chcem ( hovorili sme anglicky) jedine co mi povedala bolo ze nemozem ma dve poistenia.....potom sa jej moja priatelka (nemka) pokusila vysvetlit ze potrebujem len to potvrdenie o tom ze mam poistenie na slovensku, tiez sme neuspeli.....jej rada bola, aby som pracoval len na mini job  Škleb

ale aspon mi potvrdila, ze pokial niesom imatrikulovany v Nemecku mozem pracovat viac ako 20 hodin

Este jedna otazka: na potvrenie o poisteni na Slovensku sa vydava formular e104?

Dakujem
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #7 : Březen 08, 2013, 05:06:11 pm »

Ahoj,
muzes nam jeste vysvetlit, jestli po tobe chteli vedet, zda jsi momentalne uvolneny ze studia nebo neco podobneho. Ten pristup je totiz znacne nelogicky a podle me se nekloubi s nemeckou byrokraci (i kdyz tech veci, co nejsou v souladu se zdejsi byrokracii, je ponekud vic...). Mimochodem nazor, ze student muze pracovat jenom 20 hodin tydne je take jenom polopaty blabol. Muzes pracovat, kolik chces, ale pro urady je dulezite v zaveru to, co delas vic. Takze pokud vic pracujes nez studujes, proste platis pojisteni jako zamestnanec/podnikatel a ne jako student. Par takovych lidi znam.
Zaznamenáno
kaci38



Karma: 1
Příspěvků: 22


« Odpověď #8 : Březen 08, 2013, 11:23:28 pm »

Tak som ma spytala ci som imatrikulovany v Nemecku a kolko hodin budem pracovat a kolko dostanem na hodinu. Ja som jej vysvetlil ze som imatrikulovany v CR a tu som preto lebo pisem bakalarku a v CR mam len nepovinne prednasky. Slecna sa tvarila ze je to ok, ale nic mi k tomu nepovedala...
Zaznamenáno
kaci38



Karma: 1
Příspěvků: 22


« Odpověď #9 : Březen 15, 2013, 01:32:59 pm »

Dnes som s formularom E 104 siel do TK a tam mi povedali ze ziadne potvrdenie o tom ze som poisteny na slovensku nieje  Co???
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #10 : Březen 19, 2013, 04:00:44 pm »

Nevim, na co je formular E 104. Ja jsem musela odevzdat u zdejsi pojistovny taky nejaky formular, ktery mne vystavila moje byvala ceska pojistovna, kdyz jsem se prehlasovala, jako dukaz, ze jsem do urcite doby byla pojistena v CR. - Aby nevzniklo obdobi, kdy bych nemela vubec zadne pojisteni. Kdyz jsem si kdysi nechavala potvrdit ceske pojisteni u TK kvuli skole, stacilo jim tehdy predlozit jenom Evropsky prukaz pojistence.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy