Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: výpoved na hodinu, ako si uplatit narok na Arbeitslosengeld?  (Přečteno 172543 krát)
Diddi
Host
« Odpověď #15 : Září 28, 2013, 09:56:37 pm »

Jahodo: myslim, ze bys tam mela urcite jit,ale k tomu soudu bys to mela dat. Zamestnavatel by ti musel minimalne uhradit uslou mzdu, kdyz Te vyhodil bez vypovedni lhuty.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #16 : Září 28, 2013, 10:01:41 pm »

dakujem za to, ze "nie som prilis stara" to je fakt kompliment Smích

Jestli dekujes me, tak me dekujes za nespravnou vec. Vic by me potesilo, kdybys podekovala za radu, ze ktere sis asi bohuzel nic moc nevzala, jinak by ses dale neptala na to same. Takze: pokud jsi pracovala vic nez na rok a byla ti strhavana Arbeitslosenversicherung, bez na pracak a dostanes podporu v nezamestnanosti v delce a vysi, ktera ti prislusi. Bez navstevy pracaku na to muzes zapomenout. Pokud jsi dostala vypoved, musis to ucinit do 3 dnu od dne, ve kterem ses o vypovedi dozvedela. Pokud to nestihnes v zakonem stanovene lhute bez udani padnych duvodu, hrozi ti trimesicni Sperre.    
Vsechno jsem ti napsal jiz nahore, staci si to precist. Asi nejsi opravdu stara, asi jsi podle reakce naopak hodne mlada (to usuzuji podle tvych reakci a slovniku) - nikdo si pravdepodobne dlouho nebude davat moc prace ti neco vysvetlovat, kdyz podekujes jen za v tvych ocich "kompliment" o veku a dobre minenou odpoved na tvuj dotaz ti za podekovani nestoji:-)
Jeste neco: Arbeitsgericht neni Arbeitsamt, takze pokud to chces hnat pres soud, stejne musis navstivit pracak (abys dostala podporu v nezamestnanosti) a pak musis navstivit soud (aby ses pokusila domoci spravedlnosti anebo oduvodneni vypovedi - mimochodem po skonceni zkusebni doby by duvody, ktere vedly k vypovedi, mely byt vypsany ve vypovedi. Pokud dojde k vypovedi ve zkusebni dobe, nikdo se nikoho na nic nemusi ptat, nikdo nemusi nic zduvodnovat a vypoved je mozna treba i v dobe trvani nemoci. A pokud te vypovedeli po zkusebni dobe prakticky na hodinu a nedodrzeli vypovedni lhutu, bude se muset tvuj zamestnavatel moc a moc pred soudem otacet, aby mu dal soud za pravdu. Ale nechci se unahlit, neznam tvoji pracovni smlouvu a neznam zadne blizsi podrobnosti, jako jsou napr. udaje o tom, kolik lidi firme zamestnava a jestli tam funguje zavodni rada? I to jsou totiz skutecnosti, ktere vyrazne ovlivnuji  moznost vypovedi zamestnacne. Pro firmy s malym poctem zamestnancu plati jine zakony, co se tyce vypovedi. A nakonec vypoved na hodinu po zkusebni dobe, jak ty pises, je velmi vazna vec, ke ktere musi byt splneny velmi padne a prokazatelne duvody, na ktere by byl soud urcite prevelmi zvedavy.
No ale hlavne ze te pobavila moje zminka o tom, ze asi nebudes moc stara, doufam, ze to pro tebe neni to hlavni, nebo ano? Pokud to tak nedejboze je, priste se neptej na rady a radsi zde loudi komplimenty :-)

Zdravi Milan
« Poslední změna: Září 29, 2013, 01:15:38 am od milda34 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #17 : Září 29, 2013, 08:08:35 pm »

Ja som si tvoje rady dobre precitala a mala som pocit, ze sa zbytocne rozpisujes, pretoze som jasne napisala, co chcem vediet.
Ja uz davno viem, kedy a po akom case mam narok na podporu v nezamestnanosti, takisto viem o 3 dnoch a inych veciach. Nie, nie som mlada a posudzujes ma povrchne.
Chcela som naozaj len vediet, co mam robit v pripade, ked som dostala takpovediac vypoved na hodinu (nepravom), kedze som uz pocula, ze vtedy sa Arbeitslosengeld nevyplaca ale pozastavi sa na 3 mesiace.
Najviac mi v tomto poradila diddi, ktorej sa chcem tymto podakovat a svojim sposobom aj hary.
Keby si si jasne precital, CO sa pytam, nemusel si mi vypisovat dlhe slohy, veci, ktore som tak ci tak uz davno vedela.
Napriklad diddi mi dala cennu radu, ze tym, ze ma vlastne vyhodil bez vypovednej lehoty (a podla mna nepravom), ma pripravil o vypovednu dobu (1 mesiac) a o uslu mzdu.
Nechapem, naco pises samozrejmosti, akoze v skusobnej dobe mozem dostat vypoved zo dna na den, ked to uz davno viem a ani som sa na to nepytala.

Napriek tomu ti dakujem za tvoju snahu (mi poradit), aj ked si myslim, ze tie osobne poznamky si si mohol odpustit.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #18 : Září 29, 2013, 08:09:01 pm »

to bolo pre milda34 a diddi (ciastocne)
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #19 : Září 29, 2013, 08:16:03 pm »

este raz som si precitala tvoju odpoved, ci mi predsa len nieco neuslo a musim sa poopravit:

a som si tvoje rady dobre precitala a mala som pocit, ze sa v NIECOM zbytocne rozpisujes, pretoze som jasne napisala, co chcem vediet.
Nie, nemam Rechtsversicherung, kedze som nikdy neratala, ze budem nieco take potrebovat, ale tak, uz som poucena.
A je mi jasne, ze uhrady, naklady na pravnikov a procesu na pracovnom sude teda musim hradit sama a je pre mna aj dolezite vediet, kolko to asi je, lebo moje financne moznosti su dost obmedzene.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #20 : Září 29, 2013, 08:18:19 pm »

U nas nie je zavodna rada, ja sa pytam presne cielene informacie, viem o moznostiach zavodnej rady, kedy som sa mohla obratit na nu, nepytam sa tu, to je hadam kazdemu jasne, nie?
Nie som typ, ktory si nezisti ziadne informacie a len sa tak pyta.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #21 : Září 29, 2013, 08:23:39 pm »

dakujem za to, ze "nie som prilis stara" to je fakt kompliment Smích



No ale hlavne ze te pobavila moje zminka o tom, ze asi nebudes moc stara, doufam, ze to pro tebe neni to hlavni, nebo ano? Pokud to tak nedejboze je, priste se neptej na rady a radsi zde loudi komplimenty :-)

Zdravi Milan

Zrejme ma uz niekto "zdrbe", ze pisem viac prispevkov za sebou, ale ked niekto napise taky dlhy "sloh" bez jasneho delenia odsekov, unavena z udalosti dnesneho dna (moja osobna vec, co) nemam chut to citat naraz, ale ta tvoja poznamka na konci ma raz skoro nadvihla.

Ja som si sem prisla po radu, co mam robit a ty mi podsuvas, ze som si prisla "loudit o komplimenty"
Mna len prekvapilo, ze ma niekto povazuje za "mladu" a chcela som na to nejakym vtipnym sposobom reagovat. Nie, nie som ani nahodou mlada, dlho som makala na Slovenku a v Nemecku nie som prilis dlho (v porovnani s niektorymi inymi, co sem pravidelne prispievaju)
Toto forum sa mi velmi paci, pretoze ludia sa tu naozaj snazia jeden druhemu pomoct, o to viac ma zarazi, ze ked poziadam o pomoc (a to zasa nerobim casto), neobide sa to bez toho, aby niekto nemal blbe poznamky na mna. Akoze to ma fakt stve, to hovorim na rovinu. Aj by som nieco dodala, ale kusem sa do jazyka, nebudem ti tvoju kusavu poznamku odplacat mojou este "kusavejsou", nie je to moj styl Hněv
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #22 : Září 29, 2013, 09:14:05 pm »

U nas nie je zavodna rada, ja sa pytam presne cielene informacie, viem o moznostiach zavodnej rady, kedy som sa mohla obratit na nu, nepytam sa tu, to je hadam kazdemu jasne, nie?
Nie som typ, ktory si nezisti ziadne informacie a len sa tak pyta.
Jahodo, zkus si prosim tento prisepvek precist do konce:-)
Pokud tvoje poznamka o tvem veku byla myslena jako vtip, nepochopil jsem ji. Rozespal jsem se vic, protoze jsem se domnival (podle tveho nadpisu tematu "....ako si uplatnit narok na Arbeitslosengeld), ze o tomto tematu nevis nic. Kazdemu, kdo tady neni uplne novy, je jasne jak se uplatnuje narok na Arbeitslosengeld.
Tvoje otazky "Myslís, ze ani nemam chodit na pracovny urad a rovno sa obratit na Arbeitsgericht?" jsem ti taky zodpovedel. A o Rechtschutzversicherung jsem nepsal ani slovo.
Za sirsi odpoved se tedy omlouvam, netusil jsem, ze uz vsechno vis. Uz nekolikrat jsem byl pozadan o pravni rozbor urciteho problemu, takze se toho priste vyvaruji. A na zaver si myslim, ze kdyz umis dobre nemecky, vsechno si najdes na netu a prectes si to.
PS: Odpoved "dakujem za to, ze nie som prilis stara to je fakt kompliment" me tak vtipna ani ted nepripada, zrovna tak, jako jsi napadla jinou diskutujici, ze si vymysli, kdyz ti sdelila jeji osobni zkusenosti. Treba neni tvuj styl odpovidat jeste kousavejsi poznamkou, tvuj styl je jak vidim zpochybnit informaci druhych lidi, kterou ti poskytli v dobre vire ti pomoci.
A vlastne: kdyz se ptas na cilene informace, venoval se touto odpovedi hary tvemu dotazu a tematu?
"jahoda vyhodia ta dverami musis prijst oknom...inac to nejde...spominam si na pripad talian spoluziak na jazykovke...uradnik na pracaku mu nechcel dat bildungsgutschein na nemcinu...chlap je v nemeckych odboroch Verdi..siel tam...a ked nabehol na pracak s clovekom s verdi-nemecke odbory  do dvoch dni mal chlap kurz nemciny a vsetko schvalene...musis mat za sebou silnych hracov...odbory tu to je sila...a ked treba pomozu ti..""
Musi to byt delsi, omlouvam se: jelikoz asi nemas pravni vzdelani, zavodni rada nebyla mnou myslena tak, ze by ses se s ni mela o vypovedi poradit, z hlediska pravniho co se tyce vypovedi, hraje tento fakt jistou roli, zrovna tak jako pocet zamestnancu ve firme. Pro male firmy do urciteho poct zamestnancu plati jina pravidla a cely proces vypovedi se odehrava jinak. Podobnou roli (i kdyz mensi) hraje i fakt, jestli je ve firme Betreibsrat nebo ne. Takze to fakt nebylo mysleno tak, ze mas svoji vypoved konzultovat s Betriebsratem, chtel jsem si udelat predstavu o vychozi situaci a zhodnotit tvuj pripadny uspech ci neuspech i pripadneho soudniho rizeni. Tento problem, jestli se soudit nebo nesoudit, tady byl taky naznacen. A jeste si uvedom, ze kdyz s timto dotazem prijdes k pravnikovi, urcite od nej nedostanes zadnou "schlichte Antwort", ocekavaj take delsi slohovou praci, nebot na takto zdanlive jednoduchou otazku neni v zadnem pripade zadna kratka a jednoducha odpoved, tady se musi zohlednit i takove veci, ktere neznalemu cloveku ani neprijdou na mysl.   
Zdravi Milan

Slibuji, ze uz dlouhe slohy psat nebudu, ale ja ti chtel pomoci, protoze vim, jak dokaze  hodinova vypoved bez dodrzeni vypovedni lhuty s clovekem zamavat. Omlouvam se, ze jsem te nejakym zpusobem omezil, uz se to nestane.
M.      
 
« Poslední změna: Září 29, 2013, 09:48:30 pm od milda34 » Zaznamenáno
Ramirez



Karma: 4
Příspěvků: 7


« Odpověď #23 : Září 29, 2013, 09:35:03 pm »

.

  
« Poslední změna: Listopad 11, 2013, 08:39:56 pm od Ramirez » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #24 : Září 30, 2013, 02:03:19 pm »

sorry, nechce sa mi citat dlhe slohy, v ktorych (akosi tusim) nebude nic dobre pre mna ... uz som bola na Arbeitsagentur a didii mala pravdu.
Ako som inde pisala, nemam akosi chut sem pisat a v buducnosti budem odpovedat len na prispevky, co sa priamo tykaju veci a nie nejake vycitky, ktore si niekto len tak v hlave vymyslel, koniec hlasenia.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #25 : Září 30, 2013, 02:10:54 pm »

milda34
tak som si predsa len ten dlhy sloh precitala
budem uprimna, zenam v mojom veku bohuzial casto byva predhadzovane, ze akosi patria do stareho zeleza a vobec uz su nehodne akejkolvek pozornosti, takze, ak ma niekto povazuje za mladu (aj ked v tomto pripade to asi az tak kompliment nebol), tak je to naozaj kompliment.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #26 : Září 30, 2013, 02:15:43 pm »

U nas nie je zavodna rada, ja sa pytam presne cielene informacie, viem o moznostiach zavodnej rady, kedy som sa mohla obratit na nu, nepytam sa tu, to je hadam kazdemu jasne, nie?
Nie som typ, ktory si nezisti ziadne informacie a len sa tak pyta.
. Rozespal jsem se vic, protoze jsem se domnival (podle tveho nadpisu tematu "....ako si uplatnit narok na Arbeitslosengeld), ze o tomto tematu nevis nic. Kazdemu, kdo tady neni uplne novy, je jasne jak se uplatnuje narok na Arbeitslosengeld.
. A o Rechtschutzversicherung jsem nepsal ani slovo.

M.      
 

ale psal, tu:
Co se vypovedi tyce: pokud mas Rechtsversicherung, predat zalezitost pravnikovi (pokud ti na tom zalezi),

Ok, nazov temy mozno nebol vhodne zvoleny, ale tak v prispevku som problem jasne popisala, uznavam, ze slo naozaj o nedorozumenie. Problem je, ze mam dost maly pocitac a pismena na tejto stranke su pre mna dost male, preto sa mi nechce citat prilis dlhe prispevky bez jasneho delenia do odstavcov, ako som spominala, bola som v nemocnici a este sa necitim uplne ok (viem, ze pismo si mozem zvacsit, ale nechce sa mi)

Co sa tyka toho "komplimentu", ze povazujem za kompliment, ze ma povazujes za mladu, uz som to vysvetlila.
Ospravedlnujem sa, ak som na teba vyjela, len som mala fakt nervy, ako to dopadne, najma preto, ze sef ma vyhodil nepravom a aj ine veci, ktore cloveka dost psychicky vycerpaju (casz z nich som pisala aj v inych temach) a niekedy je clovek proste taky viac "reizbar" vseobecne
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #27 : Září 30, 2013, 02:17:25 pm »

U nas nie je zavodna rada, ja sa pytam presne cielene informacie, viem o moznostiach zavodnej rady, kedy som sa mohla obratit na nu, nepytam sa tu, to je hadam kazdemu jasne, nie?
Nie som typ, ktory si nezisti ziadne informacie a len sa tak pyta.

Ahoj jahodo,
pokude umis dobre (perfektne) nemecky, jak sama pises a nejsi ten typ, ktery si nezjisti zadne informace a jen se tak pta, proc sis tedy ty zakladni informace (jak uplatnit narok na Arbeitslosengeld) nezjistila??? To je zakladni informace, na kterou ses cilene ptala, odpovedi na tuto otazku jsou v dosytosti a hojnosti na internetu lehce k nalezeni. Jak uplatnit narok na Arbeitslosengeld? Zkratka prijit na pracak a hotovo.

  

Na pracaku som uz bola a chcela som zistit, ako je to v pripade, ked ma clovek "fristlose Kundigung" (co je trochu specialny pripad) to som hadam jasne napisala, nie?
Niekedy je dobre, ked clovek vie, co ho ocakava, preto som sa chcela informovat predem.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy