Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: nárok na příplatek na vánoce a dovolenou?  (Přečteno 27931 krát)
marjuli



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Leden 15, 2014, 10:37:30 pm »

zdravím, chci se zeptat jak je to s příplatkem na Vánoce a na dovolenu. Mám na to nárok ze zákona nebo je to jen na dobré vůli zaměstnavatele. A kolik to dělá? Na firmě někdo vánoční peníze má a někdo ne. O penězích se nesmíme bavit jak stojí podle pracovní smlouvy, tak mi jen přijde, že vedení využívá toho, že většina cizinců o tom zda mají nebo nemají na vánoční peníze nárok neví. Přítel pracoval v Německu před pár lety a tvrdí, že na to nárok je ze zákona. Jak to tedy je? Víte někdo?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Leden 15, 2014, 11:13:21 pm »

Musim te zklamat. Neni. Je to na vuli zamestnavatele.
Pokud vim, jedina vyjimka plati, kdyz je firma clenem v tzv. Innung. Pak je povinna vyplacet jednu sedesatipetinu rocniho platu.
« Poslední změna: Leden 16, 2014, 12:11:08 am od Diddi » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Leden 15, 2014, 11:45:20 pm »

Žádný všeobecný nárok na to není - je to buď věcí dobré vůle zaměstnavatele (pak se tomu ale spíš říká bonus), nebo to máš ve smlouvě, případně je to dáno odborovou hromadnou smlouvou. Pokud to u vás někdo má a někdo ne, asi to bude první případ.
Můžeš se samozřejmě po nějaké době přeptat, co by bylo s Weihnachtsgeld apod.

To, že záležitosti platů jsou důvěrné, je zcela běžné. Já to mám ve smlouvě taky...a Němci se o penězích opravdu spíše nebaví - téma se i ve velmi neformální komunikaci diplomaticky obchází Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rusna
Host
« Odpověď #3 : Leden 16, 2014, 02:53:13 pm »

V každě firmě je to jiné,já dostávám 400 Euro Urlaubsgeld v létě a Weihnachtgeld 500 Euro v prosinci.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy