Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jako čerstvý maturant do Berlína na vlastní pěst?  (Přečteno 45044 krát)
Magda Filková



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červen 10, 2014, 05:07:48 pm »

Ahoj,

jsem čerstvá absolventka gymnázia a přemýšlím o tom přestěhovat se do Berlína.
Pokud jde o jazykové schopnosti, nemám problém - německy a anglicky mluvím jako rodilý mluvčí (k tomu ještě mluvím francouzsky). Mám i pracovní zkušenosti, takže tam by neměl být problém.

Mojí otázkou je, jestli je možné si na sebe vydělat, přestože nemám vysokou školu. Bydlení bych možná nějakou dobu měla zadarmo, nebo za symbolickou cenu. Pak ale přichází různé jiné náklady, které jistě již většina z Vás zná. Ale přesto se ptám:
Je možné se postavit na vlastní nohy v cizí zemi? Nebo je to příliš ambiciózní plán?
Existují nějaké možnosti (jako např. státní podpora), jak se o sebe v Berlíně postarat?



Všem děkuji předem za odpověď!
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #1 : Červen 12, 2014, 09:38:18 pm »

spusta bohémských÷sockovitých  umělců z ČR žije právě v kosmopolitním brlohu Berlín mezi hipíky a buzíky z celého světa. 

běžný životní styl je: pracovat tak 1-2 týdny jako pomocný číšník,  pouliční prodavač  a podobné low-level  nádeničiny.   Tím vydělají dost na měsíční nájemné WG-čka + na potraviny, chlast, drogy:  a pak pár týdnů nepracují  a věnují se svému umění - dokud peníze nedojdou.   A pak znova vyhledají nízkoplacenou práci.   Jsou jich mraky: točí o sobě filmy,  vykecávají se do blogu.  Zagoogluj, najdeš detaily. 

Takže: jo, je to ustojitelný jsi-li odolná. 
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #2 : Červen 13, 2014, 07:12:30 pm »

...asi jsem natvrdlý (možná už i naměklý), ale já jsem Magdo nepochopil jak jde dohromady "něco jako státní podpora" a "postarat se sama o sebe"....

Ale ano, jestli mluvíš jako rodilý mluvčí a o bydlení máš postaráno, lze se vydat za hranice (i všedních dnů)...
já osobně (asi i ostatní) víc neporadíme, neb nám není známo jaké máš "různé jiné náklady" Škleb a v jakém oboru vynikáš Mrknutí...
Normální náklady jako MHD, mobil, internet, ceny taxíků, restaurací, McDonald, pojištění, ceny PHM apod. -  vše lze vygůůůůglovat

Petr
Zaznamenáno
Lux1976



Karma: -2
Příspěvků: 80


« Odpověď #3 : Červen 14, 2014, 09:40:25 am »

spusta bohémských÷sockovitých  umělců z ČR žije právě v kosmopolitním brlohu Berlín mezi hipíky a buzíky z celého světa.

sorry muze me nekdo prozradit co toje buzik? sorry jsem v Luxemburgu narozeny moje matka je ceska a bydlim 4 roky v Berline.
muzu rici Berlin je geilste Stadt co znam .Berlin ma vsechno.Proto je tak velka potavka po Berlinu vsechno se zdrazuje.Ceny nemovitosti jdou nahoru
Lucien
Zaznamenáno
Magda Filková



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Červen 14, 2014, 03:36:30 pm »

Díky všem (i bohémskému, sockovitému umělci) za příspěvek.

No šlo mě prostě o to, jestli nezemřu hlady, nebo jestli se nebudu někde dřít od nevidim do nevidim, jenom proto, abych si mohla zaplatit sociální a zdravotní (který, jsem slyšela, je dost vysoký). Proto bych se do GEILSTE STADT DER VERFICKTEN WELT opravdu nestěhovala. Fajn, fajn, jestli to jde, to jsem jenom ráda.

Co jsem myslela státní podporou - je státní podpora třeba i pro cizince? Prostě sociálka. Třeba pro studenty je kredit bafög - ten se ale týká jenom lidí s německým občanstvím, nebo trvalým pobytem.
Myslim si ale, že na to něco najdu tady na těchto stránkách.

V každém případě ještě jednou děkuju!
Zaznamenáno
Lux1976



Karma: -2
Příspěvků: 80


« Odpověď #5 : Červen 14, 2014, 05:32:13 pm »

podmynka je na vsechno trvaly pobyt.Bez trvaleho pobytu nic nefunguje.To je nacelym svete
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #6 : Červen 18, 2014, 06:15:14 pm »

. . . co toje buzik?
"buzík" ≈ "der (junge) sympatische Schwüle"


Dovětek pro krajánky dávno z Vlasti: Češi v ČR mají homosexuály spíše rádi, budí sympatie, nikdo se jich neděsí - až na pomatené menšiny jako skinheady a jiné zabedněnce, ktreré nastavení zrcadla vlastní homosexuality vystraší. Křesťanství je v ČR menšinový÷alternativní světový názor, my Češi nejsme kultura atheistů  ale aktivních kacířů (der Ketzer) - možná proto.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy