Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3 4   Dolů
 
Autor Téma: plat 5 eur za hod - nie je to zdieranie?  (Přečteno 258506 krát)
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #15 : Červenec 05, 2014, 10:03:03 am »

Diddi, tak som si pozrela tú reportáž.
Bolo to fakt veľmi zaujímavé, no taká forma "moderného skorootroctva"

Ano, poznám to aj z druhej strany, mzdy závisia aj od zisku podnikateľa, čím je zisk nižší, tým menej môže dať pracovníkom.

Ale na druhej strane, zisk sem zisk tam, mal by dodržovať zákon, ktorý hovorí, že počas
8 hodinovej práce majú ľudia nárok na pol hodinovú prestávku po 4 hodinách a TO on nedodržuje.

Je pravda, že tí študáci to chcú robiť a radi si zarobia čosi naviac. Dávali tam ale aj starších ľudí, Nemcov, čo sú fakt na to odkázaní ...  Co???

Najviac sa mi páčil ten záver, keď tá reportérka vyhlásila, žeby bola ochotná radšej za uhorky
 v supermarkete zaplatiť viac, aby títo ľudia mohli dostať slušnú mzdu.

« Poslední změna: Červenec 05, 2014, 10:35:10 am od jesennavila » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #16 : Červenec 05, 2014, 10:41:24 am »

Nerikam, ze bych tam chtela za takovych podminek pracovat, je to opravdu dost hrozne, ale jen by me zajimalo, za jakych podminek se pracuje na pr. u nas na  Znojemsku nebo v tom vyse zminovanem Polsku, kde pracuji na skliznich Ukrajinci. Co jsem si nasla, tak na Morave nabizeji za skliznove prace od 4500-10000 hrubeho. A pocitam, ze tam museji ze stejnych duvodu jako zde zustat stejne dlouho. Takze tech 5 Euro  je jeste "luxusni" plat.

Pracovníci v zemědělství při sklizni

Firma "LUKOP spol. s r.o." 
Pracoviště Tasovice 309, 671 25 Hodonice
obec: Tasovice, okres:Znojmo
 
Poznámka sběr zemědělských plodin - okurky, řepa,papriky, rajčata, brambory, trhání jablek v sadě,DPP po zaučení možnost PP, práce v rozmanitých klimatických podmínkách, práce venku, inf. telefonicky
Plat 4250 - 10000
05.06.14 
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #17 : Červenec 05, 2014, 11:26:43 am »

Diddi, keď píšeš o tom Znojemsku, spomínam si, že šegra kedysi za socíku chodila na tie povinné brigády, triedili na páse uhorky, myslím, že bola práve v Znojme. Vtedy komunisti používali študákov ako lacnú pracovnú silu, ja som takto na gympli zažila zemiakovú brigádu. Tam som ale nemala pocit, žeby to bolo nejaké tvrdé tak ako teraz v tej reportáži (porovnateľne).

Chápem, čo tými informáciami chceš povedať, že v Česku sú ešte horšie platení.

Neviem celkom vyrátať hodinový plat, kedže neviem, koľko hodín denne pracujú a či aj cez víkendy.

Ak by pracovali aj cez víkendy (8 hod denne), hodinový plat mi približne vychádza  nasledovne:

plat 4250 CK - hodinová mzda okolo 0,6 eur na hodinu (podla aktualneho kurzu ceskej koruny k euru)
plat

plat 10 000 - hodinová mzda okolo 1, 42 eur na hodinu

Pravda, môžno pracujú len cez soboty a v nedelu majú voľno, takže ten hodinový plat je v skutočnosti vyšší.

Mňa v tej reportáži zaujala okrem iného informácia, že kedysi pracovný úrad
(v Nemecku) pridával týmto sezonnym robotníkom nejaký bonus, nejaký peniaz
k ich platu, ako motiváciu. To ale zrušili, podľa úradníka na pracovnom úrade vraj preto, aby ľudia mali motiváciu len pracovať a nie k tomu dostávať bonus a lepšie, ak majú nejakú - aj zle platenú prácu ako žiadnu.
No, komentáror trefne podotkol, že jemu sa ľahko hovorí, ked nemusí pracovať
v takých podmienkach.

Takže sranda, že Arbeitsagentur už nemá na priplácanie sezónnym robotníkom,
ale ma miliardové injekcie Grécku, na to vžda akosi je (keby to tomu Grécku aspoň pomohlo!  Šok Neřeknu nic
« Poslední změna: Červenec 05, 2014, 11:52:22 am od jesennavila » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #18 : Červenec 05, 2014, 06:33:46 pm »

A zase je to asi o lidech, ackoliv v tomhle oboru nemam zadne zkusenosti. Pri sobotnim povalovani se jsem videl v televizi, ze jeden Bauer si kazdorocne zve asi 15 polaku na trhani tresni. Plat: 10,50 € na hodinu + ubytovani.

M.  
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #19 : Červenec 05, 2014, 07:46:37 pm »

Milane, to ani tak ne, ale je podstatny rozdil v tom, za kolik se vykupuji okurky a tresne. Tresne jsou na trhu sproste drahe. Ani v supermarketu nezaplatis za pekne tresne min nez 5 Euro za kilo a to uz po sleve. Takze si sedlak muze dovolit i vic platit, rekla bych.
Joooo, kde jsou ty casy, kdyz tresne v Cechach staly 2 KCS kilo. 
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #20 : Červenec 06, 2014, 12:41:55 am »

Milane, to ani tak ne, ale je podstatny rozdil v tom, za kolik se vykupuji okurky a tresne. Tresne jsou na trhu sproste drahe. Ani v supermarketu nezaplatis za pekne tresne min nez 5 Euro za kilo a to uz po sleve. Takze si sedlak muze dovolit i vic platit, rekla bych.
Joooo, kde jsou ty casy, kdyz tresne v Cechach staly 2 KCS kilo.  

Diddi, ja si myslel, ze to bude tema tresnema.... nerekl jsem, ze tam byl pak jeden  "okurkar", kterej se vyjadril, ze by si tohle dovolit ani nahodou nemohl... tak me napadlo, jestli mezi tresnema a okurkama nebude rozdil...
« Poslední změna: Červenec 06, 2014, 01:45:37 am od milda34 » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #21 : Červenec 07, 2014, 08:56:42 pm »

Diddi má pravdu. Napr. dnes som videla predávať čerešne 3,5 eur za pol kila a predavač mi tvrdil, že inde stoja 5 eur ... Keď s tým porovnáš ceny uhoriek a najmä
k tomu fakt, že je na trhu dosť veľká konkurencia, existuje viac spracovateľov uhoriek  ...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #22 : Červenec 12, 2014, 12:39:35 pm »

http://zivot.azet.sk/clanok/8334/vrtkavy-osud-mu-nadelil-zivot-bohaca-i-bezdomovca

to bola uroven kedysi v inerhoteloch....
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #23 : Červenec 12, 2014, 01:25:40 pm »

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1369-4-krute-pravdy-ktere-vas-zarucene-probudi-z-iluze
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #24 : Červenec 12, 2014, 01:36:47 pm »

to bola uroven kedysi v inerhoteloch....

Tim myslis ty penize navic z dokupu, vekslovani a uplatky za sehnani alkoholu ktery proste na pultech bezne k sehnani nebyl ??
Nebo par apartmanu s koupelnou ? Protoze zbytek hotelu mel spolecne socialky na chodbe ?
Nebo co presne myslis tou urovni mezinarodnich hotelu ??
Když pominu fakt ze si to nemuzes pamatovat Mrknutí a opet znas max.z vyprávění. ..
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #25 : Červenec 12, 2014, 03:43:07 pm »

Jirike ja som este ako ucen zazil v statnom interhotely,ze ludia jedla sa podavali na striebre...strieborny pribor..stary porcelan....casnici v ciernych oblekoch....casnikov bol dostatok..nikto nebehal ako splaseny pes...bola to ina uroven servisu...koniec koncov ak si videl film vrchni prchni tam si to mozes pozriet...alebo film discopribech...kde uvidis aky sa robil servis v Intercontinentali ci inde...toto dnes uz ani nezazijes ani neuvidis nikde...pripadne si precitaj clanok otom 72r bezdomovcovi a ked budes pozorne citat ten clanok tak sa uz nespitas aka bola uroven servisu a obsluhy v byvalych statnych interhoteloch...kedysi do tatier chodili americania holandania nemci...plne tatry ludi..a dnes?rusi a ukrajinci co maju peniaze,ale sposoby ziadne a sadnu si k stolu v susatkovej suprave...Jirike pozri si film obsluhoval som anglickeho krala...to bola sice prva ceskoslovenska republika,ale aj vtedy bola uroven obsluhy vysia podstatne vysia nez je dnes...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #26 : Červenec 12, 2014, 03:45:41 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=3xVRSa2IXy0

jirike tu si mozes pozriet aka bola obsluha v byvalych statnych interholoch...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #27 : Červenec 12, 2014, 05:09:19 pm »

Vsechny ty filmy velice dobre znam a pochazim z českých nejvetsich hor a turistickeho strediska  Mrknutí
I nase hory jsou prazdne a sjezdovky brazdi jen par Holandanu, Polaci a Prazaci.
Hotely plne jen na Silvestra.
Vsichni jsou pryc.
Duvod je ceska nenazranost a nekonecne zvedani cen celych 25let.
Dnes je cena zajezdu na tyden do Alp levnejsi nez zajezd do Tater nebo Krkonos.
Nemuzes jako majitel drzet hotel na urovni kdyz do nej nikdo nejezdi.
Kdyz na nejake stribrne pribory prakticky ani nikdo neni zvědavý.
Tak k cemu by to pak bylo ?? Mrknutí
Casy se proste meni a co bylo pred 30lety ,,v kurzu" po tom dnes nestekne ani pes.
A podle poptavky se musi rychle prispusobit i nabidka... Ne ? Mrknutí
Takze mame na ceskych horach furu smradlavych hranolek a smazaku na plastovem tacku s plastovym priborem a zapijime pivkem v plastovem kelimku...
Misto stribrnych priboru a prave svickove s poctivym knedlikem.
Drzkovou kupujou zmrazenou ve velkoobchodu, v kuchyni se jen rozmrazuje a podava v plastove misce... za 50Kc
Uroven, neuroven, zivot jde dal a ani ja a ani Ty bychom na tu svickovou se stribrem s celou rodinkou nemeli, tedy je me to uplne jedno.
Koupim si kafe v kelimku, vytahnu rizek z batohu a jedu dal, abych si za ten predrazeny skipass alespon trosku zajezdil... Mrknutí
A svickovou si dam na urovni vecer doma Mrknutí

Dneska hotel na urovni neni zajimavy artikl a nikdo to dotovat nemuze, jako to za RaJe.
A jak to vlastne bylo si nekteri z nas i pamatuji, tedy neplacej.
Kde jsi se ucil Ty nevim a co muzes pamatovat taky nevim jelikoz si mohl studovat tak zhruba okolo roku 2000 a v te dobe uz rozhodne nikdo nic nedotoval...

« Poslední změna: Červenec 12, 2014, 05:16:26 pm od jirike » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #28 : Červenec 12, 2014, 06:36:08 pm »

Jirike vsetko toto by bolo mozne aj dnes prevadzkovat...ale dobre si napisal,ze ta ceska a slovenska nenazranost nepozna medze..tam je problem..dalsi je slabo zaplateny  personal...keby boli lepsie sluzby za primerane ceny tak do tatier by chodili zapadni nemci a holandania..plne busy...ale nediv sa ...to co je dnes u vas a unas su sukromnici...vecina z nich niesu od fachu hotel dostali od roznych kamaratov politikov..preto nemoze dnes byt uroven ako za interhotelov,lebo vo vedeni su zli ludia..neodbornii respektive majitelia nestoja za nic.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #29 : Červenec 12, 2014, 11:30:35 pm »

Hary,
 ale jen z minulosti a vzpomínek se žít nedá, je třeba se přizpůsobit.

P.S. Budu si muset vygooglovat do kdy byl na Slovensku Štátny podnik Interhotel Mrknutí, nějak mi tvoje roky a ostatní báchorky průběžně nesedí Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy