Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Rechtsschutzversicherung  (Přečteno 124298 krát)
bjetka
Host
« Odpověď #15 : Březen 22, 2015, 10:58:08 am »

No tak ja myslim, ze kdyz se zamestnavatele primo a slusne zeptas, jak je to s prescasy - protoze je zrejme, ze jste se o tom spolu nebavili - tak to neni duvod k vypovedi. To bys pak mel teprve trumf v ruce! Ale kdyz jsi ani nezkusil se zeptat... Nebud vycurany a res to jako chlap!
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #16 : Březen 22, 2015, 11:09:26 am »

Jahodo ja nepracuju pro zadny zeitarbeit a podobne nesmysly. Ja mam oficialni pracovni smlouvu a s emi prescasy to dokazu jako ridic autobusu dokonale jak jizdnim radem, tak zaznamem o jizde v busu, ktery si kazdy den kopiruju nez ho dam zpet firme..... A diddi myslis, ze se mi prizna pisemne, ze mi nedava co ma??? Neblbni. Ve chvili kdy si s nim sednu a vyvolam debatu o hodinach a platu se uz ted da dobre odhadnout jak bude reagovat. Rekne mi, ze pokud se mi nelibi, ze elam tolik hodin, tak mam jit delat jinam. Vialnic nepotrebuji. Jestli je to a nebo neni legalni se poradim s advokatkou a taky zda se to vubec podari uplatnit napr. u soudu. Ja jen myslim, ze kdyz mu s tim zamavam pred nosem, tak bude kluk jeden usata premyslet a nebude v noci spat. Protoze napr. ja bych se toho docela bal.....
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #17 : Březen 22, 2015, 11:18:29 am »

honza - ved to ti schvalujem, porad sa s advokatom a potom mu s tym zamavaj. a ak sa s tym nic nebude dat robit, odid inam - len tak sa tento problem vyriesi, ked ludia odidu z tych firiem, ktore takto zdieraju
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #18 : Březen 22, 2015, 11:32:09 am »

Bjetko prestan me prosim titulovat vycuranym apod. Zaprve nevim co to je a za druhe me to urazi... Vis proc jsem odesel z ceska a sel sem? Abych zil o neco lepe a nevyuzivali me. Ted mam ale pocit, ze jsem na tom stejne. Ja njsem vycurany jen mam vzdycky trasne nutkani dat za usi tomu co dela nejakou levarnu. Ja nechci vic penez a proplatit prescasy, ale pracovat jen 170h mesicne a zit.....
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #19 : Březen 22, 2015, 11:54:46 am »

Asi bude nejlepší, když od současného zaměstnavatele odejdeš, protože se u něho trápíš, ale co hůř: narůstá v tobě vztek, což ti ničí zdraví a kalí zdravý úsudek. Až budeš jinde, příp. nějký čas nezaměstnaný, uvidíš věci s odstupem, přijdeš na rozumná řešení, ale hlavně: budeš šťastný ( v pohodě ).

Jinak mě se vždy vyplatilo dohodnout si všechno na začátku, jak co bude a kolik peněz za to bude, a potom jsme podle toho oba jeli, a byl klid. Že ostatní dostávali nějaké příplatky či odměny mi bylo jedno, protože panská láska po zajících skáče, a já to mám se zaměstnáními podobně jako ty.

Takže hurá do jiného města nebo k M. Schumacherovi do stáje.  Mrknutí
« Poslední změna: Březen 22, 2015, 11:56:24 am od Lenke » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #20 : Březen 22, 2015, 12:05:20 pm »

Honza, nie som síce právnik, ale tipujem, že ak nemáš v zmluve vyslovene napísané, že nadčasy majú byť zaplatené, tak sa zrejme práva nedomôžeš ...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #21 : Březen 22, 2015, 12:07:27 pm »

Abych zil o neco lepe a nevyuzivali me. Ted mam ale pocit, ze jsem na tom stejne. 

Honza, práve minule som písala nanukovi, že je vrcholne naivné myslieť si, že v Nemecku s ním zamestnávateľ bude zaobchádzať slušnejšie ako na Slovensku, ba dokonca to môže byť horšie ... vitaj v realite, v Nemecku to NIE je lepšie, v niečom je to ešte horšie dokonca!
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #22 : Březen 22, 2015, 12:34:26 pm »

Jahodo ja se prava domuzu a tim si bud jista. Trovna jsem mluvil s advokatkou a uz to ze pracuji 12h a vice denne je vazne poruseni zakona. A taky neni pravda, ze mi nejsou povinni proplacet prescasy. Prave naopak. Bylo mi doporuceno vstoupit do odboru a hned zitra je budu kontaktovat.
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #23 : Březen 22, 2015, 12:37:50 pm »

A diddi myslis, ze se mi prizna pisemne, ze mi nedava co ma??? Neblbni.

No prave v tom je ten vtip. Kdyz ti to pisemne neprizna, tak ty mu prece muzes na zaklade vsech tech zaznamu atd. hrave dokazat, ze te okrada  a jeste to mas pisemne od nej potvrzene. Si tedy myslim.

My ze zkusenosti  vsechno jen pisemne, pak se nikdo nemuze vykrucovat. Anebo mu zkus zavolat a vezmi si k telefonu svedka. Pust to nahlas. Takhle to taky resime.
Protoze ta nahravka je asi opravdu ilegalni.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #24 : Březen 22, 2015, 02:54:47 pm »

Abych zil o neco lepe a nevyuzivali me. Ted mam ale pocit, ze jsem na tom stejne.  

Honza, práve minule som písala nanukovi, že je vrcholne naivné myslieť si, že v Nemecku s ním zamestnávateľ bude zaobchádzať slušnejšie ako na Slovensku, ba dokonca to môže byť horšie ... vitaj v realite, v Nemecku to NIE je lepšie, v niečom je to ešte horšie dokonca!

Právě proto to chce buď umět dobře německy nebo mít dobrou vyřídilku nebo být velmi slušný ( ale ne úlisný ) nebo jednat s Němci jako rovný s rovnými ( ne "jim nic nedarovat", ale nenechat si od nich šlapat po zádech, a to hned na začátku ).

S tímto přístupem ( kromě vyřídilky ) se mi zatím daří.

Rozhodně se před nimi nepodbízím, a to už na začátku.
« Poslední změna: Březen 22, 2015, 02:56:55 pm od Lenke » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #25 : Březen 22, 2015, 03:03:58 pm »

To je prave to co nedelam. Nikdy a za zadnych okolnosti. Udelam si svoje a jdu domu. To ze bych se mel pred nekym plazit, ze je nemec u me neprichazi v uvahu.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #26 : Březen 22, 2015, 09:35:57 pm »

Po tých všetkých problémoch, čo si už pracovne mal, mi chceš povedať, že ešte nie si v odboroch? Škleb
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #27 : Březen 23, 2015, 12:27:13 am »

Zrejme nie Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy