Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zruseni trvaleho pobytu v Česku  (Přečteno 63616 krát)
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« : Duben 03, 2008, 07:41:29 pm »

Ahoj, mate nekdo zkusenosti co je lepsi, jestli si nechat trvaly pobyt v cr nebo jej zrusit? Zruseni samoosobe je jednoduche staci napsat dopis a poslat obcanku. Nikdy jsem nemela v planu trvaly pobyt v cr rusit, az do vcerejska, kdy mi urade pani oznamila, ze pokud bych opravdu chtele prac. pov. na nekvalifikovanou praci, tak musim mit minimalne 3 mesice zruseny trvaly pobyt v zahranici a dolozit to dokladem. Nekvalifikovanou praci nechcu, ale co kdyz normalni pracu nenajdu?
« Poslední změna: Říjen 05, 2010, 09:43:36 pm od David » Zaznamenáno
radka



Karma: 0
Příspěvků: 29



« Odpověď #1 : Duben 03, 2008, 08:45:45 pm »

Ahojda!

Mam ten samy problem a uz trva nekolik mesicu! Jak urady atd....., ale uz se natom pracuje. Znama me zjistuje veskere info v CZ,pristi tyden snad budu vedet vic! Tak dam vedet jen mi napis na tebe maila!

Mej se zatim
radka
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Duben 04, 2008, 12:48:30 pm »

Radko, az to budes vedet, nepis to prosim na zadny soukromy mail...ale sem. At to poslouzi i ostatnim. Od toho forum je (nebo aspon v idealnim svete by bylo).

Diky a pekny den :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #3 : Duben 07, 2008, 12:46:47 pm »

proc jej mit: pri zarizovani formalit se hodi, jelikoz neni potreba vypisu z evidence obyvatel

proc jej nemit: po uprave zakona o stavebnim sporeni, neni nutny trvaly pobyt na uzemi cr, staci mit jen obcanstvi
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Duben 08, 2008, 09:44:17 am »

proc jej mit: pri zarizovani formalit se hodi, jelikoz neni potreba vypisu z evidence obyvatel
proc jej nemit: po uprave zakona o stavebnim sporeni, neni nutny trvaly pobyt na uzemi cr, staci mit jen obcanstvi
Jsem sam, kdo prilis nerozumi o cem je rec? Proc mit a nemit co? Ten doklad o odhlaseni ceskeho trv. pobytu? Co to ma co do cineni s vypisem z evidence obyvatel? Zkus to prosim rozvest trosku srozumitelneji :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
harysek



Karma: 0
Příspěvků: 11



« Odpověď #5 : Duben 08, 2008, 03:02:43 pm »

Ahoj, ja jsem mluvila s jednou urednici z ceskeho konzulatu v Mnichove ( kde me samozrejme durazne upozornili, ze styk ceskych obcanu s urady neni jejich starost ) a ta mi rekla, ze odhlaseni pobytu z cech je podminkou napr. pro to, byt tady nahlasen na uradu prace nebo je vubec zadat o pomoc. Kazdopadne rikala, ze osobne by to rozhodne nedelalal, ze by s tim pozdeji mohl byt problem. Vic mi ovsem nebyla schopna rict...mate nekdo zkusenost? Šárka
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Duben 08, 2008, 05:31:46 pm »

To jsou ale na konzulate mili...nojo, rodinna zasivarna a hnizdo spionu. Co uz cekat.
Vsechny zminky o nutnosti odhlaseni CZ trvaleho pobytu, ktere jsem zatim slysel, se tykaly vydani pracovniho povoleni na neprilis kvalifikovane prace. Samotneho by mne zajimalo, jaky to ma zakonny podklad. Treba je to jen nejaka smernice pracaku, ktera sice nicim podlozena neni, ale bojovat proti ni pujde tezko, protoze to, zda ti vydaji pracovni povoleni zase zalezi jen na nich.
Ja osobne byl na pracaku kdysi pred lety asi mesic a nic takoveho je nezajimalo. Jedine co je zajimalo bylo, zda mam platne povoleni se tu uchazet o praci (tehdy jeste greencard, takze take nijak jednoduchy status, presto zadne odhlaseni v CZ; Jsem samozrejme cela ta leta k trvalemu pobytu prihlasen jak tady, tak v CR).
Zajimave by bylo, kdyby nekdo z tech uredniku, co to po nem chteji, vytahl, na jakemze je to presne zaklade a k cemu to podle nich je nutne.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #7 : Duben 09, 2008, 08:21:48 am »

Ahoj...ja osobne bych si take trvaly pobyt v CR nerusila...Myslim, ze by to ted melo byt nejak upravene tim, ze jsme vstoupili do EU ... Ale ten nemecky urednicky siml je opravdu hrozny ... Mozna bych se obratila na pracak v CZ, kde je vzdy oddeleni pro praci v zahranici a poptala bych se tam. Uz jsem tady v Mnichove na pracaku zazila, ze mi jedna a ta sama osoba rekla vzdy neco jineho a dost protichudneho...Šok(
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #8 : Duben 09, 2008, 01:02:56 pm »

Tuhle otazku jsem polozila prave jen kvuli prac. povoleni na nekvalifikovane prace, ale situace se trochu zmenila, ze svatbou s Nemcem pak nebude potreba zadne povoleni.

Jinak jsem nasle jeste jeden duvod s tim jsou volby v CR do senatu, obcane na `nejakém`seznamu pak mohou volit kazde dva roky, ne jednou za sest let s (trvalym pobytem).
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy