Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Anmeldung - vedlejší nebo hlavní bydliště?  (Přečteno 54563 krát)
ivi1983



Karma: 1
Příspěvků: 41



« : Červenec 24, 2008, 08:05:25 am »

ahojky,

potrebuju se podelit o zkusenosti: kdyz si tady v Nemecku chci nahlasit vedlejsi bydliste, co je vse pro to potreba? Bohuzel jsem sla na misti radnici a tam me bylo oznameno, ze vedlejsi bydliste nejde, bud hlavni bydliste v Cesku, nebo z Ceska odhlasit a hlavni bydliste v Nemecku. Pak je tu jeste moznost se nahlasit jako turista na urcitou dobu, ale nevim, co tim ziskam? Musim se opravdu nahlasit? nebo jen tak tu byt, do doby nez si najdu praci... prosim poradte mi. Zatim praci nemam. dekuji
« Poslední změna: Červenec 25, 2008, 12:17:26 am od David » Zaznamenáno
Lucynda



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #1 : Červenec 24, 2008, 08:46:00 am »

Ahojky,

prihlasit se tady musis, to je povinnost :-) Ale normalne si tady prihlas hlavni bydliste. V CR se nikde odhlasovat nemusis. A kdyz pujdes z Nemecka nebo Mnichova pryc, tak se tady zase odhlasis...Tot vse :-)
Zaznamenáno
ivi1983



Karma: 1
Příspěvků: 41



« Odpověď #2 : Červenec 24, 2008, 06:31:31 pm »

ahojky,

muzete mi prosim poradit? ziji tu s pritelem, nemam praci, musim nahlasit na urade bydliste, kde se pohybuju? Ne jako halvni bydliste, ale jako prechodny bydliste.. na urade me rekli, ze to jde jen jako hlavni bydliste, ze se musim odhlasit z Ceska odevzdat obcanku a nahlasit se v Nemecku. Ale kdyz jsem bez prace, tak to prece nejde... kdo bude pak platit  zdravotni, socialni a dane za me.... A co zname se nahlasit jako turista? nechci se dostat do situace, kde pak budu platit pokutu, ze jsem se nenahlasila, prosim o radu.. diky
Zaznamenáno
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #3 : Červenec 24, 2008, 07:24:14 pm »

Ahojky, neni nic jednodussiho, nez zajit na Kreisverwaltungsreferat, Poccistrasse a tam se normalne nahlasit. Potrebujes k tomu jen obcanku a adresu, na ktere se budes prihlasovat. Tady nikdo neresi, zda je to bydliste docasne nebo trvale. Me se na to nikdy nikdo neptal a to uz se prihlasuju a prehlasuju pres dva roky, a ze jsem se uz parkrat stehovala. Nesmysly jako vraceni obcanky apod. jsou jen taktiky nemeckych byrokratu, jak lidem, kteri nemaji tuseni jak to tady chodi znepriemnit zivot. A z Ceska se nemusis odhlasovat, to neni vubec potreba. Historku o odhlasovani a vraceni obcanky v Cechach jsem uz taky slysela osobne od zamestnance na pracovnim urade. Ze pry bez toho nedostanu povoleni...ale tyden na to tam byl nekdo jiny a ja povoleni dostala bez jakehokoliv pipnuti. Takze nenech se zastrasit a prihlas se na Einwohnermeldeamt - jiz zminovana Poccistrasse. Mnoho stesti Pavla
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #4 : Červenec 24, 2008, 11:27:31 pm »

Ja ze zacatku taky narazila na peknou byrokracii. Chteli po nas dokonce potvrzeni, ze muj pritel vydelava tolik, aby me uzivil a mohla jsem s nim bydlet kdyz jsem sama nevydelavala. Nez jsme to stihli prinest, tak poslali tu prihlasku postou, ze nic dodavat nemusime. To ze jsem se hlasila pul roku zpetne se nikdo nedivil. Bez tam proste s pasem a nenech se odradit. Ty si klidne muzes platit zdravotni i socialni v CR a tady proste byt. Jsme v Unii.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červenec 25, 2008, 09:19:30 am »

muzete mi prosim poradit? ziji tu s pritelem, nemam praci, musim nahlasit na urade bydliste, kde se pohybuju? Ne jako halvni bydliste, ale jako prechodny bydliste.. na urade me rekli, ze to jde jen
Vzdyt uz ti porazeno bylo...proc opakujes tu stejnou otazku? Nedelej si starosti s nicim hlavnim a vedlejsim, jdi proste na KVR (nebo prislusny jiny urad, pokud nebydlis v Mnichove) a jednoduse se tam prihlas. Uplne bez privlastku...proste a jednoduse "prihlasit". Az pojedes pryc, zase se proste "odhlasis". Ceske Republice to proste nebudes veset na nos a je vymalovano.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #6 : Červenec 25, 2008, 10:07:29 am »

Přihlásit raději jen s cestovním pasem, pokud by ses odhlásila v CR, tak přece občanku nemáš Mrknutí
« Poslední změna: Červenec 25, 2008, 10:08:38 am od David » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy