Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jaké to je tady s úřadem práce?  (Přečteno 54129 krát)
Vítek87



Karma: 0
Příspěvků: 4


Ja tu němčinu zmáknu, teda doufám :D


« : Prosinec 10, 2011, 08:20:09 pm »

Chtěl bych poděkovat všem z Krajané.cz, jezdil jsem do Mnichova jako pendler skoro 2 roky bez znalosti němčiny, po návštěvě stránek jsem našel školu  Volkshochschule München na kterou jsem se od ledna zameldoval do Intenzivního kurzu němčiny a chtěl bych zde nadále žít, doufám že to klapne.

Mám jednu otázku jake to je tady s úřadem práce kde ve čtvrtek mám jít pro nějaké dokumenty a zameldovat se?
« Poslední změna: Prosinec 11, 2011, 12:18:59 am od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Prosinec 11, 2011, 01:41:26 pm »

Díky Úsměv
Jinak pro Mnichov máme www.mnichov.de

Pokud už máš ubytování, tak nejdřív bych se šel přihlásit k pobytu na KVR - U3/6-Poccistr.
Zaznamenáno
Vítek87



Karma: 0
Příspěvků: 4


Ja tu němčinu zmáknu, teda doufám :D


« Odpověď #2 : Prosinec 11, 2011, 10:26:23 pm »

Mám všechno bydlení, německou občanku a pas, ale problém je němčina, proto jsem na firmně dal návrh že půjdu do intenzivního kurzu němčiny a mám Kundigung od 31.12. pro nedostatek práce, mám se zajít ve čtvrtek zameldovat na pracák.A netuším jak to vůbec funguje, nikdy jsem tam nebyl ani v čr. A zda tam bude stačit překlad maturitního vysvědčení?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Prosinec 12, 2011, 10:57:59 am »

Mám všechno bydlení, německou občanku a pas,
To by predpokladalo, ze mas priznane nemecke obcanstvi...predpokladam, ze to tedy tak je?

...na firmně dal návrh že půjdu do intenzivního kurzu němčiny a mám Kundigung od 31.12. pro nedostatek práce, mám se zajít ve čtvrtek zameldovat na pracák.A netuším jak to vůbec funguje, nikdy jsem tam nebyl ani v čr. A zda tam bude stačit překlad maturitního vysvědčení?
Myslis nechat se formalne vyhodit, od pracaku nechat zaplatit kurz nemciny a pak se vratit?
To mi prijde jako pomerne odvazna konstrukce - ten kurz nemciny ti mohl zaplatit zamestnavatel sam - a pokud ti toto reseni s vypovedi primo navrhl on, popremyslel bych, co ho napadne priste....

Nicmene k nahlaseni na pracaku potrebujes prave onu vypoved a tusim, ze bys predtim mel mit odpracovanou nejakou dobu, abys mel narok na plneni z jejich strany.
Pracovni povoleni tak jako tak nepotrebujes, takze doklady o svem vzdelani by podle mne nikoho nemely zajimat - proste to jen nekde vyplnis v dotazniku.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Vítek87



Karma: 0
Příspěvků: 4


Ja tu němčinu zmáknu, teda doufám :D


« Odpověď #4 : Prosinec 12, 2011, 09:58:07 pm »

Pravě že za  skoro 2 roky, jsem měl docela zájem dostat se někde do školy, a pořád to bylo jenom že teď máme moc práce atd., zašel jsem potom co jsem našel vaše stránky a na nich informace o školách, do Volkshochschule a zaplatil jsem jsi od ledna intenzivní kurz, a pak až jsem šel za šéfem a čekal jsem jak se zachová a dostal jsem padáka, potřebuju nějak pokročit připadám jsi jak blbec v německu jsem na tom špatně s němčinou. Ano mám německé občanství.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Prosinec 12, 2011, 10:15:34 pm »

uff, nojo, co nadelas. Mimochodem, nedostatek prace podle mne neni primy duvod k vypovedi pracovniho pomeru na dobu neuritou... Kazdopadne si aspon pohlidej vypovedni lhutu.

Na ten pracak si dojdi co nejdriv - nezamestnanost je idealni hlasit hned jakmile se o vypovedi dozvis. Pak budes mit cas i na to, jednat s pracakem o moznych (uradem hrazenych) opatrenich, jako napr. rekvalifikaci nebo kurzech nemciny.

Pokud na tom s nemcinou zatim nejsi zas tak skvele, zkus si ssebou nekoho vzit - nejen, ze se tak muzete vyhnout nedorozumeni apod., ale - coz je mozna jeste dulezitejsi - tomu, ze se zodpovedny urednik nasejri a zasekne a tomu "prizpusobi i svou angazovanost" v Tvem pripadu.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #6 : Prosinec 13, 2011, 09:43:18 pm »

Existuje este ina moznost: prihlasis sa na urade prace u vas v Cechach, tak zacnes poberat podporu, ale rovno povies, ze si chces hladat pracu v Nemecku, myslim, ze mesiac musis ostat v Cechach a potom mas narok dostavat od ceskeho pracovneho uradu 3 mesiace podporu v nezamestnanosti, len ti musia dat taky formular PDU2, a s nim mozes ist na nemecky pracovny urad. Dokonca, ak ta vyhodia, mas narok este na dalsie 3 mesiace.
Zaznamenáno
Vítek87



Karma: 0
Příspěvků: 4


Ja tu němčinu zmáknu, teda doufám :D


« Odpověď #7 : Prosinec 13, 2011, 09:52:44 pm »

Doufám že to nějak zvládnu sám, tak jako všechny úřady kde jsem zatím byl.
Do čech určitě nechcu to je jak udělat krok zpět, ale dík za radu.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy