Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kdy se platí KfzSt?  (Přečteno 34326 krát)
ppp2006



Karma: 4
Příspěvků: 35


« : Duben 23, 2012, 09:00:43 pm »

nevíte někdo kdy se platí KfzSt? (jednou za rok? současně s daň přiznáním? v jiný termín?)
děkuji
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #1 : Duben 23, 2012, 10:12:44 pm »

Jednou rocne. Kdyz si jdes prihlasit auto, tak jim musis podepsat plnou moc aby ti to mohli automaticky stahnout z konta. Termin platby nema nic spolecneho s dan.priznanim!
Strhavat ti to budou vzdy v lednu. Pokud siauto prihlasis napr. v listopadu, tak ti strhnou nejprve castku za listopad a prosinec, v lednu pak na kompletni cely rok. Pokud by sis v prubeho roku auto odhlasil/-a, tak ti prebytek do konce roku vrati.
Zaznamenáno
ppp2006



Karma: 4
Příspěvků: 35


« Odpověď #2 : Duben 23, 2012, 10:45:22 pm »

co přesně myslíš tím termínem "přihlášení auta"?
teď nevím jak vyřešit situaci, kdy mám bydliště současně v ČR a SRN, v ČR navíc žije rodina, jsem i daňovým rezidentem ČR (ale mám i Německé daň číslo), tak si myslím, že auto by mělo zůstat na českých značkách a jen z titulu bydliště v SRN zaplatit KfzSt.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #3 : Duben 24, 2012, 05:06:53 pm »

Vychatel jsem z toho, ze sis tady koupil auto, ci si chces v nemecku prihlasit v cesky auto, proto jsem zminoval ten termin prihlaseni.
Pokud vsak chces nechat auto prihlaseni na ceskych SPZkach, tak se rovnou obrat na financak tvyho nemeckyho bydliste a vylic jim svoji situaci, at ti samy reknou co budes potrebovat a jestli v tvem pripade vubec musis tu KFZ-Steuer platit!?
Na netu bys urcite o tom taky neco nasel.
Zaznamenáno
ppp2006



Karma: 4
Příspěvků: 35


« Odpověď #4 : Květen 03, 2012, 09:59:00 am »

mel bych takovou jednu teorii jak se vyhnout placeni KfzSt, pokud zustavate danovym rezidentem CR... napriklad z duvodu, ze manzelka a rodina bydli v CR

1. urceni danove rezidence, smlouva o zamezeni dvojiho zdaneni mezi CSSR(CR) a SRN
http://www.bundesfinanzministerium.de/nn_75026/DE/BMF__Startseite/Service/Downloads/Abt__IV/dba/115,templateId=raw,property=publicationFile.pdf
Artikel 1, Artikel 2 (1),(2) a predevsim (5)

vychazejme z toho, ze danova rezidence byla podle smlouvy urcena v CR

2. Kfz St by mela byt svou povahou majetkova dan
Vermögensbezogene Steuern

International, etwa bei der OECD, gelten auch die Grundsteuer (Steuer auf Immobilieneigentum), Kraftfahrzeugsteuer, Gewerbekapitalsteuer, Zweitwohnungsteuer oder Hundesteuer sowie Erbschaftsteuer und Schenkungsteuer als vermögensbezogene Steuern.[3]

3. problematicky vidim Artikel 22 (2), formulaci "movity majetek... ktery prislusi ke stale zakladne"
pokud je auto v majetku firmy, nelze se placeni KfzSt vyhnout
jista moznost se zde naskyta, pokud je auto v osobnim vlastnictvi fyzicke osoby

4. Artikel 22 (4) stanovuje, ze ostatni casti majetku osob majici bydliste v tom kterem state se mohou zdanovat pouze tam.

5. podle Artikel 4 je v pripade danove rezidence CR stanoveno bydliste osoby v CR

kdyby se nahodou nekdo na tohle podival a proveril zejmena bod 3) byla by snad nejaka sance jak se KfzSt minimalne po nejakou dobu legalne vyhnout. Prosim berte to jen jako napad do dalsi diskuze, mohl jsem neco prehlednout a pak cela tahle konstrukce samozrejme padne.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy