Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Práce na letišti, Mnichov  (Přečteno 171362 krát)
Lohr



Karma: 1
Příspěvků: 12


« : Květen 08, 2012, 09:23:57 pm »

Dobrý den,

požadal bych Vás o radu, projel jsem snad všechny vaše přispěvky tady, ale odpověď jsem na tu svou otázku nenašel. Mám v plánu zkusit práci v Německu, konkrétně asi Mnichov. Nejsem žádný studovaný odborník, ale se svou němčinou se dokažu celkem dobře domluvit, navíc je to muj koníček jako jazyk takový, takže se rychle a rád učím. Zajmá mě práce na letišti, něco jako takový pracovník co přehazuje kufry atp. prostě takovou tu fyzicky náročnější práci, nikde jsem tady nenašel inzeráty ohledně tohoto zaměstnání. 

Budu rád za jakoukoli radu
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Květen 08, 2012, 09:45:08 pm »

Proc se proste neobratis primo na to letiste? Minimalne ti nejspis reknou, jaka servisni firma to pro ne dela.
Nebo klasika, zeano Úsměv
https://www.google.de/search?hl=de&q=gep%C3%A4ck+personal+arbeit+flughafen+m%C3%BCnchen&btnG=Suche&meta=
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lohr



Karma: 1
Příspěvků: 12


« Odpověď #2 : Květen 09, 2012, 08:05:05 am »

jojo děkuju, google sem zkoušel ale nevěděl jsem jak to přimo nazvat. Zaráží mě jedna věc, proč při takové praci chtějí dobrou znalost němčiny slovem i písmem. Když jsem byl v Německu, tak nebyl pro mě problem se domluvit. Ikdyž pár věcí sem nepochytil, ale mám spíš obavu z toho písma. Co by tak po mě tam chtěli? není problém se to začít učit tady(veškeré slovíčka co k tomu patří), němčinu sem studoval asi 8let na škole.


jinak moc děkuju za radu:))
Zaznamenáno
djazu



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #3 : Květen 09, 2012, 08:40:54 am »

Neivem ci mas sancu sa tam dostat.Ked ides pracovat na letisko ziadaju 10 rokov vypis z registra trestov v nemecku
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Květen 09, 2012, 09:13:13 am »

nenech se temi jazykovymi pozadavky odradit, proste se tam ozvi a uvidis. Nestane se nic horsiho, nez ze te odmitnou.
To mozna opravdu spis ten trestni rejstrik, sice o tom pozadavku nic konkretniho nevim, ale dokazu si predstavit, ze to zvladnou i s overenym vyposem z tr.r. jineho statu EU. Zaroven si ale umim predstavit, ze zajem o takova mista bude veliky, takze k ulevam v pozadavcich nemaji moc duvodu.
Ale co nezkusis, to nezjistis Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lohr



Karma: 1
Příspěvků: 12


« Odpověď #5 : Květen 09, 2012, 03:36:04 pm »

no dneska nebo zítra tam napíšu přimo mejla, v inzeratu bylo, že požadují výpis z rejstřiku trestů  ( je mi 22 a na 100% jej mám čistý).

Mě napadla tahle práce, jako jsem zručný, mohl bych dělat snad cokoli jednoduššího, ale ptám se zde, jelikož jsem se snad ani nedočetl o tom, že by tady někdo takovou práci hledal. Začínám už si ty inzeraty trochu pročitat a promýšlet, snad se tento měsíc dostanu i do Mnichova osobně a obejdu to tam (kdyby se našla nějaka hodná duše co by mi s tím rozkoukáním se pomohla, tak najdu i finanční odměnu:)

nevíš ještě jaké takové běžnější práce jsou dobré na začatek? Mám ušetřené peníze a jsem už samostaný a zvyklý žít ve svém bytě, tak bych volil určitě spíš pronajem nějakýho 1+kk nebo tak něco, ohledně zálohy a kauce už jsem si to tu přečetl, na to v pohodě mám:) potřeboval bych spíš rady i ohledně toho co si zajistit než tam pojedu (poprvé se porozhlednout a podruhé už najisto i s prací). Nějaké papírovaní jsem si už četl. Nechtěl bych se nechat nějak napálit se smlouvama hlavně, ikdyž věřím, že v Německu nejsou až takoví vyč*ranci jako tady v ČR Smích

Díky za další a další rady!.)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #6 : Květen 09, 2012, 08:27:54 pm »

Ja som robil v Mnichove na letisku 12mes ako robotnik pri batozine cize Gäpackabfertiger-Innendienst.Nakladali sme vagony s batozinou a skenovali sme kufre,alebo vykladas kufre z vagonov a hadzes to vsetko na pas.Praca na Innendienste je oki,mas navaly potom sedis mozes si citat noviny pit kavu nikto ti nic nepovie ak mas robotu urobenu.Robia sa tieto smeny:

5.00-13.30

13.30-21.30

15.00-23.30
pri 8 hodinovych smenach mas 30minut pauzu ak robis 12 hod smenu od 7.00-19.00 mas 2 hod pauzy.Ku batozine ta vecinou zamestnaju cez personalne firmi neskor ak by si mal stastie zoberie ta dcerska spolocnost letiska.Plat je 1200-1400euro neto za nedelu je 50% priplatok nezdanitelny za sviatok 100% priplatok.Na zaciatku musis ist na tyzdnove skolenie nieje to nic tazke a to mas uz zaplatene.Nedaj sa nahovorit na Ausendienst cize ti su vonku a vykladaju ci nakladaju lietadla zima horuco mrazy horucavy ti sa tam vonku narobia.

Dam ti adresy cez ktore sa mozes dostat na letisko,

Wir suchen Sie für den Bereich
Flughafen, Reise & Verkehr / Airlines

als Gepäckabfertiger für den Flughafen München

Raum/Region
München

Verfügbar
ab sofort

Auftragsdauer
unbefristet

Ihr Profil / Ihre Aufgaben:

    körperlich fit, für das Be- und Entladen der Flugzeuge mit Reisegepäck in Voll- und Teilzeit

Vorausgesetzte Kenntnisse

    Sie können einen Mindestaufenthalt von 10 Jahren in Deutschland nachweisen
    Sie haben keine Vorstrafen
    Sie bringen die Bereitschaft zu Schichtdienst mit
    idealerweise verfügen Sie über einen Führerschein und PKW (nicht zwingend erforderlich)

Bitte kontaktieren Sie Frau Nooshin Hamo unter
hamo-nooshin[zavináč]office-personal.com
Tel. 0911/37661-301 tu vyzaduju na tuto pracu 10r pobyt v Nemecku,v r 2008 to odomna nikto nevyzadoval,jedine vypis z registra trestov zo slovenska apostilovany na nasom ministerstve zahranicnych veci.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Květen 09, 2012, 08:29:38 pm »

   A.S. Advanced Services GmbH München
Straße    Nordallee 8
PLZ / Ort    85356 München
Spacer
Kontakt
Telefon    +49 89 66 66 50 00
Fax    +49 89 975-9 21 36
Spacer
E-Mail    zentrale.muc[zavináč]as-gruppe.de

aj tato firma dava ludi als Gäpackabfertiger-Innendienst.
Zaznamenáno
Lohr



Karma: 1
Příspěvků: 12


« Odpověď #8 : Květen 09, 2012, 10:39:41 pm »

MOC ale opravdu MOC děkuji !

hned zítra tam pošlu mejla. Zajma mě ta vyplata..1200-1400éček v čistém? další věc je co je nejlepší si nechat potvrdit(papiry k přesně tomuto typu práce) a co vše si nechat přeložit u právnika? Když to bude práce venku, je za to víc peněz?

Jsem už zvyklej na svuj byt, takže mě v žádném připadě nelaka WG, ale rovnou nějaký byt 1+kk, peníze na kauci atp mám. To pro mě není problem, je možné poté vyžít zB. 350éček warmmiete, a čistý výdělek 1200éček?

budu rad za každý další tip, ať vím co všechno zařídit tady v čr(překlady, vypis, zdrav. soc. pojštění atp)


Díky!!:))
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Květen 10, 2012, 12:18:43 pm »

hary01: jsi hvezda, diky! Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #10 : Květen 10, 2012, 06:47:16 pm »

Tak tych 1200-1400euro neto je za 180hod cca..mozes povedat tomu co pise plan,ze rad by si robil kazdu nedelu a mas priplatok 50% na hodinu nezdanitelny a sviatok 100% priplatok nezdanitelny.

v Mnichove stoji 1izbak cca 500euro warm cize je v tom elektrika voda a internet...strava ta vyjde mesacne cca 130euro ak zjes viac tak viac..daj si ktomu telefon..obcas vyjdes von a neostane ti skoro nic...dobre casy nemecka su uz davno zanami od kedy prislo euro ide vsetko dole vodou...ak chces setrit v Mnichove tak to musis:

Ty a niekto byvat v 1izbaku..cize 500euro a na poly ta vyjde mesacne 250euro najom.

k praci na plny uvezok si najst este aushilfejob a niekde zarobit este 200euro cca...ak nebudes pit fajcit hrat automaty a robit dva joby a zit s niekym v 1izbaku mas sancu,ze usetris cca 1000euro.

Kapitalizmus je taka ista sracka ako socializmus,letisko Mnichove nechce uz davat statne zmluvy robotnikom pri batozine naposledy statnu zmluvu dostal clovek pri batozine v r 2003.Robi tam aj vela zapadnych nemcov cudzincoc..casy kedy si zapadni nemec vyberal pracu su uz davno prec... Nevím co si myslet/Nerozhodný

letisko radsej da agenture za teba 25-30euro na hod ty dostanes na zac 8,50euro bruto mozno neskor max 10euro bruto a neaky chuj zije z tvojej prace...kapitalizmus..clovek vyuziva cloveka...

sofera keby si robil napr pri firme Bäko tak ako slobodny tam mas cca 2000euro neto.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Květen 10, 2012, 06:53:55 pm »

klena nieje zac  Úsměv
Zaznamenáno
Lohr



Karma: 1
Příspěvků: 12


« Odpověď #12 : Květen 10, 2012, 10:59:56 pm »

dík dík dík !!  Úsměv ty mi pomahaš hodně:) rád bych se i setkal, až budu na místě (pokud budu Smích).

jsem zvyklý si ušetřit 200éček z mé dosavadní výplaty. Když to bude stejně budu rád. Upřimně asi nejedu za vidinou vydělat si a ušetřit hromady peněz. Spíš se podívat, rozhlédnout jak to jde jinde a jelikož mám vztah k Německu, tak chci tam. Ale podle mě je ideální začít opravdu třeba na tom letišti a hledat lepší práci bych hledal časem až bych se rozkoukal a zjistil sám, "jak to tam chodí".

Aushilfejob...co si pod tím představit?občas někomu vyvenčit psa nebo co?

Ohledně řidiče pro tu firmu co jsi napsal. Nemužu se přece hned ze začatku ucházet o takové místo, když nevím jak to tam chodí, a Mnichov neznám. Jasné dá se pěkně s navigací, ja vím. Mužu zkusit napsat i tam.

Ještě otázečka, najít si na měsíc dva nějaký penzion? až poté asi hledat bydlení že?

Opravdu děkuji za všechno co mi sem píšeš, moc mi to pomáhá!:) klidně piš dál a dál..budu jen rád:))
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #13 : Květen 11, 2012, 08:52:13 am »

http://www.wohnheim-muenchen.de/

to je ubytovna na konci Mnichova..na zaciatku ti neodporucam hned brat byt,lebo nevies ci sa ti zadari atd a byt ti nikto neda ked neuvidi 3 vyplatne pasky..ja som zacinal tiez na ubytovni..po 3mes budes vediet trosku viac ci ostanes ci pojdes prec atd...

aushilfejob to je praca napr raz do tyzdna..mozes ist predavat do pekarne na 8hod napr..1 den v tyzdni..na aushilfe mozes robit vsetko od vencenia psov po predaj pneumatik,zalezi co najdes,ale v Mnichove nieje problem najst aushilfe job  Škleb

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #14 : Květen 11, 2012, 09:25:03 am »

Ohledne bytu, ten tezko poridis pod 400 EUR, navic se ti bez prace apod. bude tezko hledat. Takova WG je mozna opravdu jeden z nejlepsich startu. Nebo ubytovny, ale pak bych opravdu sel na doporuceni - zda se, ze spodni hranice urovne u nich neexistuje.
Jedna moznost - zvlast, kdybys sem jel na leto, je sehnat si studentsky pokoj. Sice to neni 100% legalni, nejsi-li student, ale prakticky tady takovy trh je a pak poridis pokoj se vsim vsudy (vs. interhnedu) za 200, 250, 300 EUR mesicne. Jaou i studenti, kteri ten pokoj drzi jen na pronajimani a pak je mozne ho dostat i na dele a mimo prazdniny. Zaroven si pak muzes v klidu hledat neco jineho.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy