Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Dostatečná výplata?  (Přečteno 81503 krát)
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« : Červenec 21, 2012, 09:51:18 am »

Ahoj, dostal jsem nabídku pracoat v Mnichově na intenzivní péči jako sestra s výplatou cca 1600 E hrubého. Což vypadá strašně moc, ale je to na "přežití" v Mnichově? V nejdražším městě Německa? Protože když si vezmu kolik bude čistého, mínus 350 ubytování, cestování apod tak jsem asi s odřeným zadkem...

 
Zaznamenáno
eurydika



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #1 : Červenec 21, 2012, 09:25:04 pm »

"Dostatečná "výplata pro Německo a Mnichov obzvlášt  je kolem 2500E hrubého a výš. Aby sis něco málo vydělal.

Při 1600E to pro single cloveka bude 1135E, dále náklady (co neni potreba se dá škrtnout):

- měsíční litacka i 60Eur
- cestování domu busem 1x mesic 80 Eur
- jídlo 300-400 Eur
Pokud by byly takhle nízký náklady na bydlení tak by to šlo, ale to je asi nejaka ubytovna nebo sdílený byt? Pak by tak realne 300-400'eur zbylo.

Jinak s náklady na nájem a energie jsm zase někde jinde.
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #2 : Červenec 21, 2012, 10:38:45 pm »

Ahoj,
ja ked som dosla do Nemecka a pracovala som na zaciatku v domove ako Hilfskraft, tak som mala zaklad 1900 v hrubom + priplatky. Teraz pracujem v sukromnej firme, som platena od hodiny, zaklad v hrubom cca 1700 + priplatky. Momentalne robim skolu, aby mi uznali maturitu a ked spravim skusky, plat mi samozrejme stupne.

Sestry a osetrovatelia v nemocnici maju na 100% zaklad v hrubom cez 2000. To, co ty pises, sa mi nejako nepozdava. Je to sukromna alebo statna nemocnica? Lebo sukromnici mozu viac s platmi manipulovat, statne nemocnice musia platit podla zakonom stanovenych tarif.
Mas uznane vzdelanie v Nemecku? Lebo pokial nedostanes od statu povolenie pracovat ako Fachkraft, mozu ta zamestnat len ako Hilfskraft, ako momentalne pracujem aj ja.
« Poslední změna: Červenec 21, 2012, 10:41:14 pm od covergirl » Zaznamenáno
jou12



Karma: -1
Příspěvků: 45


« Odpověď #3 : Červenec 22, 2012, 08:57:08 am »

1600 nic moc ale delqal sem v nemecku reznika a ted me dal na vyplatu v cistem 880 euro
Zaznamenáno
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« Odpověď #4 : Červenec 22, 2012, 01:12:48 pm »

Ahoj, děkuji za informace.

nemocnice:
KMPP
Steinerweg 5
Munchen 81 241

Pozice: als Gesundheits- und Krankenpfleger In IMC Intensivpflege 1x

NEvím zda mám uznané vzdělání. Poslal jsem jim tam diplomy. Jsem diplom. všeobecná sestra, diplom. zdravotnický záchranář a záchranář bakalář. Bc. záchranář, je akreditovaný EU...

Takže 1600 euro hrubého je málo jak jsem si myslel, a představa, že bych byl s odřeným zadkem v Mnichově se mi vůbec nelíbí... Zkusím tedy jinou nemocnici, jiné město.

Děkuji!
Zaznamenáno
ThomasK



Karma: 1
Příspěvků: 24


« Odpověď #5 : Červenec 22, 2012, 03:27:17 pm »

Ahoj,
ja pracuji uz tretim rokem na JIP v jedne statni nemocnici tady v Mnichove.
Nejprve k tomu uznani diplomu. To si musis nechat sam uznat na BKG (Bayerische Krankenhausgesellschaft München) a k tomu potrebujes spoustu dalsich polozek-dokumentu, nemocnice Ti to nezaridi, si myslim. Nemocnice Te muze prijmout s tim ze Te zaradi do tridy 7a a bude po Tobe chtit dodani uznani diplomu pozdeji (po uznani se automaticky dostanes do 8a). Jedna moje byvala kolegyne musela udelat zkousku, aby ji byl diplom uznan ale puvodne chteli na BKG aby pul roku chodila i do skoly, kterou ji urcili, nastesti pak stacila ustni zkouska. Tady v Bayernu je trochu slozitejsi uznavani diplomu, nez v jinych regionech.
I pres platovou tridu 7a bys mel mít vice nez 1600 euro hrubeho, to je dost malo, to se mi nejak nezda. Myslim ze 1600 euro mela ta kolegyne v cistem.
Urcite se na to vice informuj, ale tady v nemocnicich v Mnichove se zhruba plat pohybuje tak kolem 1700-2000 euro  neto, tak at nekomu nenaletis.

Jinak preji hodne stesti.
Petra
Zaznamenáno
marzan



Karma: 3
Příspěvků: 94


« Odpověď #6 : Červenec 22, 2012, 06:57:02 pm »

to je naka blbost. asi ti to neuznali, pak ti ponuknu plat jako hilfskraft.
ak chces poradit s annerkennung (par dni, za zhruba 160 euro), napis na : bojo[zavináč]atlas.sk
prace je v münchen dost, sester hodne malo. s tvym vzdelanim pocitej podle tarifu min. 2300 brutto, nastup. samozrejme pokud umis nemecky.
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #7 : Červenec 22, 2012, 08:00:39 pm »

Ja si tiez myslim, ze pokial nebudes mat statom uznane vzdelanie, budes zaradeny na nizsiu poziciu za nizsi plat. V ostatnych odboroch to je jednoduchsie, tam posles prelozene, overene diplomy a to zamestnavatelom staci. V zdravotnictve automaticke uznanie diplomov mozne nie je. Dalsia vec je, ze aj ked mas neviem ake odborne vzdelanie, ale neovladas nemcinu na min urovni B2, tak ako odborna sila pracovat nemozes. Co sa reci tyka, su velmi prisni.
Uznavanie zdravotnickych diplomov v Bayerne ma na starosti Regierung von Oberbayern, kam musis odovzdat vsetky dokumenty+ certifikat B2 z nemciny a cely ten proces potom trva 4-6 tyzdnov.
Ak ta aj zamestnavatel zamestna ako Fachkraft a nebudes mat oficialne statom uznany diplom, v pripade kontroly/ktore robia tu v Nemecku radi a pomerne casto/ moze mat z toho problemy a vysolia mu mastnu pokutu. Mozno aj tebe, to uz neviem.
Tu si mozes precitat, co k tomu treba:
http://www.regierung.oberbayern.bayern.de/imperia/md/content/regob/internet/dokumente/bereich5/humanmedizin/infoblatt_antragsunterlagen.pdf
« Poslední změna: Červenec 22, 2012, 08:02:33 pm od covergirl » Zaznamenáno
etofedor



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #8 : Červenec 22, 2012, 11:10:41 pm »

Robim na chirirgickej JISke , za 1600 eur ta chce niekto len obrat o peniaze , urcite je to len nejaka sprostretkovatelska firma, ak mas zaujem hladaj si miesto priamo v nemocnici, ale to musis splnat nejake kvality ako uvadzaju spravy predomnou, cize jazyk!!!!!, uznane vzdelanie, nenechaj sa osudit. vela stasia. martina
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #9 : Červenec 23, 2012, 02:40:35 pm »

Presne tak hladaj si pracu aby si bol priamo zamestnany v podniku nie cez Zeitarbeit,alebo dake podobne hluposti.Dnes je realita v Nemecku taka,ze platy uz nejdu moc hore a zivot v Mnichove je drahy...keby mas 1200euro neto a najdes si ktomu daky nebenjob a byvas s niekym v 1izbaku a nebudes sa moc rozhadzovat usetrit...niekto tu pisal,ze na stravu minie 300-400euro..ja miniem 150euro mesacne na strave...nezjem predsa ako slon..je to vsetko otom aky mas ciel...
Zaznamenáno
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #10 : Červenec 23, 2012, 10:51:39 pm »

Minimalni mzda ustanovena zakonem je ve zdravotnictvi tedy direkt (in der Pflege) stanovena na 8,50 hrubeho/ hod. a to jako nevyucena osoba, vsechno pod tim je defacto zakazano. Jakmile jsi podle tarifu zamestnany, a podle toho vychazim z toho co pises jsi zamestnany v nemocnici,tedy pod tarifem jsi placeny podle tabulky. Tzn. i jako ,,Hilfskraft``mas jako Vollzeit kolem 2000 hrubeho za mesic. Tabulka ve statni sprave, tady se da najit prave vsechno:
http://oeffentlicher-dienst.info/tvoed/bund-west/entgeltgruppen.html
E 1 bis E 4 An- und Ungelernte
E 5 bis E 8 mindestens 3-jährige Ausbildung (Lehre)
E 9 bis E 12 Fachhochschulstudium oder Bachelor
E 13 bis E 15 wissenschaftliches Hochschulstudium oder Master
Nemocnice podle teto tabulky, pote jsou jeste specialni tabulky, podle Bund nebo TvÖD
http://oeffentlicher-dienst.info/c/t/rechner/tvoed/k?id=tvoed-k-2013i&matrix=1
Takze min. vydelek znm. po 1 roku praxi je vice jak 2500 hrubeho, dotoho prichazeji jeste priplatky za smeny a za vikendy a svatky ca. 250 euro brutto.
A je to jedno jestli clovek pracuje v domove, v nemocnici nebo v ambulantni sluzbe.Pote se samozrejme zvysuje plat podel schodku a podle toho co kazde 2 roky odbory vybojuji.Jestli ze si clovek zvysuje kvalifikaci, tak samozrejnme prechazi do vyssi platove skupiny. Takze vazeni, nenechavejte sebou vymetavat ;)Ale samozrejme bez znalosti jazyka se clovek neumi branit a nato ta vetsina ceka a by s vaz vyzdimala co nejvice ;(
Zaznamenáno
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #11 : Červenec 23, 2012, 10:56:05 pm »

sorry, to byla tabulky pro rok 2013, tabulky pro rok 2012:
http://oeffentlicher-dienst.info/c/t/rechner/tvoed/k?id=tvoed-k-2012&matrix=1
Zaznamenáno
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« Odpověď #12 : Červenec 26, 2012, 03:03:57 pm »

Tj, děkuji za informace. To jsou vůbec netušil. tak jsem jim řekl, že za tu cenu do toho nejdu a oni mi "přidali" 200euro čistého. Nevím jak nevím za co ale prý mi víc nedají. Dnes mi poslali smlouvu ve které jsem vůbec nenašel nic o "platové třídě apod" jen všeobecné řeči o hygieně a péči apod... Je pravda, že nejsem v NJ nejlepší, ale toto jsem tam opravdu nenašel. Tak uvidím

zatím děkuji všem ;-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy