Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Hauptwohnsitz a prihlasenie auta v Nemecku  (Přečteno 88202 krát)
keso12



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Prosinec 04, 2012, 04:36:35 pm »

Zdravim vsetkych,

Chcel by som sa opytat, ako je to s prihlasenim auta v Nemecku. Zaklad je asi to, ci tu mam Hauptwohnsitz, kedze chcem auto nahlasit tu a na nemecke znacky. Ja si myslim, ze ano, aj napriek tomu, ze mam slovensku obcianku. Na prihlasovacom formulare som totiz zaskrtol, ze tu mam ‚Einzige Wohnung‘ (dalsie moznosti boli este Hauptwohnung – pri viacerych nehnutelnostiach v DE a Nebenwohnung). V Nemecku pracujem a zdrziavam sa tu takmer cely rok. Takze v tomto ohlade by som nemal mat s prihlasenim auta problem, tak?

Dakujem.

Michal
Zaznamenáno
vaclavkarpisek



Karma: 6
Příspěvků: 51



« Odpověď #1 : Prosinec 06, 2012, 11:14:04 pm »

Zdravím

Na dopravním inspektorátu při Landratsamtu stačí kopie o přihlášení k pobytu tady v Německu. Nejdříve ale musíš uzavřít pojištění, třeba u HUK pojišťovny. Poplatky včetně značky nejsou tak hrozný - cca 30 €, horší je to ale potom s daní pro finanční úřad, platím 460 € ročně, záleží na obsahu motoru a samotná pojistka taky není nic levného, já platím 1.300 € ročně, to je docela dost :-((

Zatím
Zaznamenáno

venca
keso12



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #2 : Prosinec 07, 2012, 04:41:44 pm »

Dik za info. Ano o tej poistke som uz pocul. Je to riadna palka. Fakt to stoji tolko? Nevies nahodou od coho to zavisi? Kolega plati za trojkovy bavorak 'len' 600 eur Vollkasko...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Prosinec 07, 2012, 04:54:30 pm »

Pozor, samotne "Vollkasko" je havarijni pojisteni, ne povinne ruceni. Muzes ho size mit kombi pojisteni, ve kterem je vse, ale to  - zrovna za BMW 3 nikdy v zivote nebude 300 rocne - to je zrovna model, kterym jezdi ty nejvetsi testosteronove bomby a ten na takto nizke pojistne podle mne nikdy nedosahne.

Nu, jinak vyse pojistneho POV RUCENI se pocita jako:

pojistne = sazba * bonusovy faktor

Sazba zavisi na pojistovne, regionu, kde auto pojistujes a hlavne na typu auta. Kazdy jednotlivy typ auta ma svou historii - tedy jake pomerne skody zpusobuje - a podle te se hodnoti. Vezmi silneh Golfa a nedoplatis se. Vezmi Toyotu Prius a budes nekde jinde.

Bonusovy faktor zavisi na tom, kolik bezeskodnich let ti pojistovna uzna. V soucasne dobe jako zacatecnik dostanes faktor 200% nebo 140% (tedy 2x nebo 1,4x normalni sazbu) a za kazdy bezeskodni kalendarni rok se ti ten koeficient snizuje. Po 20 nebo 30 letech muzes byt na tretine nebo az petine sazby.


1300 mi prijde opravdu moc - pri sjednavani prvniho posteni se vyplati obejit pojistovny a najit tu, ktera cloveku uzna lepsi faktor (treba 140% misto 200%, pripadne i nejake bezeskodni roky z pojisteni z jine zeme)...casto je to vyhodnejsi i kdyz zakladni sazba je u teto pojistovny vyssi. Dalsi rok uz pak s vylepsenym bonusem muzes prejit jinam a i levnejsi pojistovny uz by ti nemely delat problemy.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #4 : Prosinec 08, 2012, 02:59:19 pm »

Mňa by zaujímalo, koľko rokov musí človek nejazdiť (respektíve nebyť vlastníkom auta), aby bol zasa uznaný ako "začiatočník". Od kamoša viem, že ak dlhšie nevlastníš auto, si vlastne pre poisťovňu začiatočník, to je ale v Rakusku, predpokladam ale, že v Nemecku to nebude moc iné
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Prosinec 08, 2012, 03:39:35 pm »

To mozna brzo zjistim ja, protoze od roku 2006 jezdim na cizi pojisteni...takze az jednou budu zase neco prihlasovat tady, budu na tom presne tak Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
keso12



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #6 : Prosinec 10, 2012, 09:57:36 am »

Tak ja jazdim na aute uz zopar rokov, ale nie na mne prihlasenym. Ked som bol na SK, tak som ani len netusil, ze tu v Nemecku ma ten bezskodovy priebeh taky velky vplyv na cenu poistky...Takze teraz budem 'zaciatocnik' s najvyssou sadzbou. Mrkol som sa na Check24 a tam mi vysla najlacnejsia poistka 1150 eur.
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #7 : Prosinec 11, 2012, 09:47:34 pm »

Zdravím

Na dopravním inspektorátu při Landratsamtu stačí kopie o přihlášení k pobytu tady v Německu. Nejdříve ale musíš uzavřít pojištění, třeba u HUK pojišťovny. Poplatky včetně značky nejsou tak hrozný - cca 30 €, horší je to ale potom s daní pro finanční úřad, platím 460 € ročně, záleží na obsahu motoru a samotná pojistka taky není nic levného, já platím 1.300 € ročně, to je docela dost :-((

Zatím
Pro Boha ziveho! Tolik platis za Kfz-Steuer? Co to mas za auto a jaky ma obsah motoru???
« Poslední změna: Prosinec 12, 2012, 11:43:26 pm od Milano » Zaznamenáno
gabriela39



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #8 : Květen 06, 2013, 09:05:22 am »

zdravim vsetkych, mam taku doplnujucu otazku k tejto teme.Ak chcem auto prihlasit musim mat potvrdenie o odhlaseni na Slovensku alebo to mozem spravit neskor.Vdaka za kazdu odpoved
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Květen 06, 2013, 09:46:53 pm »

Já ten proces sice absolvoval opačně - přihlášení v ČR a následně odhlášení v DE, ale šlo to tak: češi přihlásili, sebrali velký německý techničák a tento fakt potvrdili na kopii. V DE jsem pak auto odhlásil a uvedl, že velký tech. si ponechal český úřad.
Počítám tedy, že naopak to bude podobné. Když to auto na SK nejdřív odhlásíš, nejenže s ním nebudeš smět jezdit...nepřihlášené auto nesmí ani stát na ulici (veřejné komunikaci).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hinja



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #10 : Květen 21, 2013, 11:30:09 am »

Co nemecke prevozni znacky? Slo by auto v CR/SR odhlasit a prevezt na Nem. prevozkach? S ceskyma prevoznima znackama (zelenyma) to nejde, ty Nemci neuznavaj...
Zaznamenáno
CharlesRough



Karma: 0
Příspěvků: 2


()
« Odpověď #11 : Květen 21, 2013, 01:33:01 pm »

(komentář smazán, omlouvám se)
« Poslední změna: Květen 21, 2013, 01:35:37 pm od CharlesRough » Zaznamenáno
mirasek24
Host
« Odpověď #12 : Květen 22, 2013, 09:57:13 pm »

ahoj. mam taky otazku. udelal jsem si ted ridicak a koupil auto. uvazuju ted u ktere pojistovny ho pojistim. ma nekdo skusenosti z cosmos direkt?   udelaly mi nabidku   hapflicht - 860 euro rocne. teilkasko by pak vyslo o 110 euro draz. mit 150 euro Selbstbeteiligung. jeste cekam na nabidku od ADAC. ale musim uz se rozhodnout. diky za info.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Květen 23, 2013, 10:01:30 am »

Pro začátek vezmi tu nejlevnější, kterou najdeš. Povinné ručení koneckonců není primárně pro tebe, ale pro Tebou poškozené... Vyplatí se Ti stihnout to do června, protože pul roku se v tomto smyslu počítá jako kalendářní rok a od příštího roku už bys s jedním bezeškodním rokem mohl i jinam za nižší pojistné.
Kasko/Teilkasko se podle mne vyplatí jenom u vozů s odpovídající hodnotou...takže pokud sis pro začátek koupil nějaký starší kus za ~3000 EUR (což by byl dobrý nápad, když člověk začíná řídit, jsou malá či větší setkání s jinými auty téměř jistá věc), nic na tom nepojišťuj...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
mirasek24
Host
« Odpověď #14 : Květen 23, 2013, 05:23:00 pm »

diky za info. podepsal jsem smlouvu s tou nejlevnejsi pojistovnou.  mira.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy