Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Pracovní doba v Německu -> 100 hod týdně je v pořádku?  (Přečteno 90269 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Červen 28, 2013, 12:39:11 am »

Jak je to presne s pracovni dobou v nemecku? Vsude narazim na max. 40h tydne apod. Kolik je mozno udelat prescasu mesicne/rocne? V pracovni smlouve mam uvedeno, ze moje pracovni doba zacina v nedeli ve 22h a konci v patek nebo vyjimecne v sobotu. A pokud firma naridi, ze se pracuje v sobotu, tak i sobota. Jako ridic LKW jsem tydne odpracoval cca 100h a vice a ve smlouve nemam uvedeno nic o prescasech jen ze mi je firma muze naridit, ale neni tam v jakem mnozstvi. Mam uvedeny akorat hruby plat a priplatky za nocni apod. a k tomu diety, ale ty by se k hodinove mzde pocitat nemely. Taky jsem nekde videl tabulku s minimalni hodinovou mzdou pro ruzne profese, ale povolani ridic tam nebylo. Zajima me to protoze kdyz si spocitam hodinovou mzdu, tak mi vychazi 2,80eur na hodinu netto.  Škleb Škleb Škleb Je tohle v poradku?
« Poslední změna: Červen 28, 2013, 01:30:23 am od David » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1 : Červen 28, 2013, 05:59:47 am »

toto v poriadku nieje...tvojho zamestnavatela by odbory mali nakopat do riti..taku absurdnost som este nepocul,,ze 100hod za volantom do tyzdna...ked nedajboze z vycerpania zrazis na ceste niekoho kto za to bude zodpovedny?
Zaznamenáno
Tomas212
Tomáš



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #2 : Červen 28, 2013, 07:16:58 am »

V Arbeitszeitgesetz - zakonu o prac. dobe, je stanoveno, ze prac. doba nesmi presahnout 10 h denne.
Zakon v tom pripade uznava prestavky 45 minut, coz znamena, ze max. doba celkem nesmi presahnout 10:45.
Na ridice nakladaku ale prece jeste plati zvlastni predpisi (Ruhezeiten).

Vyjimky plati jen pro vojaci, policii a myslim zdravotni personal v vyjimecne situaci (nelze naridit tako normu) !
« Poslední změna: Červenec 02, 2013, 06:34:05 am od Tomas212 » Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #3 : Červen 28, 2013, 06:22:16 pm »

Nasel jsem ti toto:

http://www.lkw-auskunft.com/info/arbeits-u.lenkzeit.html

Grundsätzlich gilt:
Nach Artikel 6 Abs. 2 der VO (EG) Nr. 561/2006 darf die wöchentliche Lenkzeit 56 Stunden nicht überschritten und auch nicht dazu führen die in der Richtlinie 2002/15/EG bzw. im § 21a ArbZG festgesetzte wöchentliche Höchstarbeitszeit zu überschreiten. Grundsätzlich ist nach der Arbeitszeitvorschrift eine Höchstarbeitszeit pro Woche von 48 Stunden zugelassen.

Mrkni se na to  Mrknutí
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #4 : Červen 28, 2013, 06:49:56 pm »

Jak je to presne s pracovni dobou v nemecku? Vsude narazim na max. 40h tydne apod. Kolik je mozno udelat prescasu mesicne/rocne? V pracovni smlouve mam uvedeno, ze moje pracovni doba zacina v nedeli ve 22h a konci v patek nebo vyjimecne v sobotu. A pokud firma naridi, ze se pracuje v sobotu, tak i sobota. Jako ridic LKW jsem tydne odpracoval cca 100h a vice a ve smlouve nemam uvedeno nic o prescasech jen ze mi je firma muze naridit, ale neni tam v jakem mnozstvi. Mam uvedeny akorat hruby plat a priplatky za nocni apod. a k tomu diety, ale ty by se k hodinove mzde pocitat nemely. Taky jsem nekde videl tabulku s minimalni hodinovou mzdou pro ruzne profese, ale povolani ridic tam nebylo. Zajima me to protoze kdyz si spocitam hodinovou mzdu, tak mi vychazi 2,80eur na hodinu netto.  Škleb Škleb Škleb Je tohle v poradku?

Ja nevim, jestli se to u LKW ridicu rozpocitava na hodiny.. 
Tech 100hod, to je nejaka dalkova jizda pres noce ? Protoze 100hod jsou 4dny na cestach - 2dny nekam, slozit naklad, zpatky, povinne pauzy po x hodinach mezitim (kazde LKW ma povinne krabici s hlidanim pauz).. s priplatkem za nocni a diety...


Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #5 : Červen 28, 2013, 06:52:21 pm »

Uz ctu prispevek vyse.. jj Lenkzeit..

Tady jsem to taky nasla:

http://www.lkw-recht.de/Transport/LKW_Lenkzeiten/Lenkzeiten


Jeslti se podle toho neridi, tak napraskat na urady, bez pardonu..
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Červen 28, 2013, 08:12:48 pm »

Jezdil jsem v rezimu dvou ridicu. Tzn. jedes 4,5h a pak kolega a takhle 2x po sobe. Tzn. ujedes denne 9h a k tomu se rucne vykladal nabytek. Jedes 4,5h, vylozis rucne nekolik tun a pak zase jedes treba 4h k dalsi vykladce. Takze v dobe kdy mas mit pauzu fyzicky pracujes a pak zase jedes. Po tech 18h jizdy a vykladani se dela v rezimu dvou ridicu 9h pauza a pak to zacina cele nanovo. Nekdy dojedes v sobotu ve 4h rano a v 8h musis do prace, protoze nejsou lidi a firma naridila prescas. Zkoncis v 16h a padnes do postele a spis do nedele vecera a pak zase jedes a cely tyden se nezastavis. Oni hrajou na jednu vec a to je, ze jedes 4,5h a pak stojis a vykladas, ale tohle nikdo nevidi. Na tachografu se nacita pauza a ty dres jako kun. Spravne by jsi na to nemel v te pauze ani sahnout.
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #7 : Červen 29, 2013, 08:08:14 am »

To zni jako slusny masakr...

Njn,  zmena je zivot, zkusit jineho zamestnavatele...


Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #8 : Červen 29, 2013, 11:42:46 am »

Nazdar.Na vine si si sam,pretoze si pristupil na podmienky,ktore ti urcil zamestnavatel a on to nalezite vyuzil.Clovek,ktory s niecim nesuhlasi,musi protestovat a klast odpor.Zial v nasej spolocnosti prevlada urcita chymera strachu,ze jednotlivec proti mase nic nezmoze a ma sa jej prisposobit(pozostatok 40 rokov komunizmu.)Nastastie je tato chymera uz prekonana a mnohi ludia pochopili postavenie jednotlivca v spolocnosti.Prikladom moze byt tazko chory africky hrdina Nelson Mandela,ktory sa ani po  
27-tich rokoch tazkeho zalara nevdal svojho presvedcenia a zostal mu verny(dosledok predlzeny pobyt vo vezeni).Priklad hodny nasledovania!

P.S:To ,ze si niekto mysli,ze sa ho odbory zastanu a prisudia mu  pravo,je naivny rojko.Odbory nikdy neplnili svoju ulohu,boli urcene ako nastroj na zmiernenie odporuu a vzdy urcovali prava masy a nie jednotlivca.
« Poslední změna: Červen 29, 2013, 11:59:27 am od joker » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #9 : Červen 29, 2013, 11:57:13 am »

Ale prd jsem na vine. Prece nemuzes dopredu vedet jake podminky ti pripravi novy zamestnavatel. Proste tam nastoupis a zjistujes tu realitu. Kdybych to bral jako ty, tak sedim cely zivot na uradu prace. Ja ti rozumim a mam stejny nazor, ale vsechno je to o lidech.
Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #10 : Červen 29, 2013, 12:11:02 pm »

Ty si jeden z tych byvalych nezamestnanych,ktory boli 2 a viac rokov nezamestnany a ked sa vyskytne prva robota,hned ju zoberu(nehladiac na pracovno-pravne podmienky).V  zmluvne musi byt napisane pocet  hodin  v tyzdni(urcene zakonom)Tak isto je tam aj odmena za pracu pres cas(tarifa).Ked si podpisoval zmluvu,tym si si stanovil podmienky,za ktorych si ochotny pracovat!!
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #11 : Červen 29, 2013, 12:17:35 pm »

Ty jsi ze slovenska ze? Typuju oblast nekde z kysuc....  Škleb
Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #12 : Červen 29, 2013, 12:21:13 pm »


Od temy.Dosli argumenty?Na rozdiel od teba,ja som pracu vzdy!!!!
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #13 : Červen 29, 2013, 12:26:01 pm »

Jdi se prosim te hadat na slovensko, tady na to neni nikdo zvedavy. PS: Nic proti slovakum, ale tohle je blbec jako vrata Škleb.
Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #14 : Červen 29, 2013, 12:34:50 pm »


Ja sa nehadam,ja komunikujem.Ked nie su argumenty,prijdu na rad urazky.Nepripomina ti to nieco?
Napriklad cesku alebo slovensku politicku scenu.Ked ide o to,ja nerobim sofera.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy