Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Rechtsschutzversicherung  (Přečteno 124459 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Březen 21, 2015, 06:41:51 pm »

Máte někdo zkušenosti s Rechtsschutzversicherung? Zajímá mě pojíštění pracovního práva. Děkuji.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Březen 21, 2015, 07:08:43 pm »

Rechtsschutz je pojisteni ze ktereho se hradi eventualni soudni vydaje, pokud by ses dobrovolne nebo nedobrovolne dostal do soudniho sporu. A to vsechny vydaje, ktere na tebe eventualne padnou - pravnik, poradenstvi, tlumocnik... Nevim ted, jestli je to omezeno nejakou spodni hranici, kdy treba do par set euro hradis sam... To asi zalezi na konkretni pojistovne.
Urcite se da obsah pojisteni rozsirovat na nevim co vsechno, ale bezne spory tykajici se pracovniho pomeru, najemni smlouvy, bezne trestni pravo apod. jsou v tom bezne automaticky zahrnute. Nebo, kdyz to pojisteni uzaviras, je to to prvni, na co se te ptaji.

Ovsem jedna vec, pokud uz kujes nejake plany: nevim, zda to maji vsechny pojistovny, ale my jsme meli v Allianz 2-3 mesice neco jako zkusebni lhutu. Tim se pojistovna chrani proti tomu, ze si nekdo zacne vyrizovat pojisteni, az uz ma nejaky maler.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Březen 21, 2015, 08:00:49 pm »

Kuju, ale ne hned. Do pul roku. Pokud me zamestnavatel bude obirat o penize, tak mu to pak spocitam pres advokata a soud.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Březen 21, 2015, 09:26:33 pm »

Hlavne bacha aby ses sam neuklouzel na svem vlastnim *****!

Soudni spor neni nikdy jen tak. Ciste teoreticky existuje vzdycky i moznost, ze se to k soudu vubec dostat nemusi... S tim neni dobre si zahravat. Mj. ted uzavres pojisteni, a pak budes tvrdit, ze te zamestnavatel uz pul roku tyra katastrofalnima podminkama... To se taky muze stat, ze pojistovna rekne, zes jim pri uzavirani pojistky ten konflikt zamlcel. Mj. se kazdy normalni clovek bude ptat, proc jsi to neresil vcas primo se zamestnavatelem.

To, ze je tvuj zamestnavatel mozna hovado, neznamena, ze se musis stavit na jeho uroven.
Na tvem miste bych se
1) snazila  co nejdriv vyjasnit pracovni podminky primo se zamestnavatelem
2) pokud nebude ochoten s tebou neco resit, bych se obratila na Betriebsrat nebo odbory
3) kdyz ani to nepomuze, muzes se obratit na urad prace, pracovni soud.

A mozna bych se v prvni rade zeptala svych kolegu, jak to vubec s prescasy funguje. Ciste teoreticky existuje i moznost, ze ti to zamestnavatel proste jen zapomnel proplatit.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Březen 21, 2015, 10:56:27 pm »

Tak zaprve firma kde pracuji ma 6 zamestnancu a zadne odbory. Leda ze bych se do nejakych prihlasil. Za dalsi krom silene pracovni doby se nic nedeje. Hraju mrtveho brouka a vyckavam co bude. Jakmile se s nim zacnu handrkovat o penize, tak me na minutu vyrazi, protoze jsem ve zkusebni dobe. Potichu a opatrne se vyptavam ostatnich zamestnancu a dostava se mi negativnich odpovedi. Takze jsem zvolil vyckavaci taktiku a postupne shromazduji vse potrebne pro to abych mu v budoucnu zatopil pokud dojde k problemu. On si zatim mysli, ze jsem hloupy kluk z cech a ze nevidim a neslysim. Zlaty voci...... Az budu mit dostatecny pocet argumentu, tak si s nim sednu k jednomu stolu, do tasky hodim diktafon a dobre namirenymi otazkami ho dostanu tam kam potrebuji. Potom uz to nebude problem dotahnout do zdarneho konce. Ja se soudu nebojim, ale samozrejme budu hledat cestu jak vse vyresit v tichosti a diskretnosti. A do vlastniho hnizda si neneser..... Ja krom toho ze se ve me vari voda nikomu a nic nedavam najevo, ze by se mi neco nelibilo apod. Nejsem idiot abych uzavrel pojistku a druhy den to sel nahlasit..... A bjetko nedavej me do jednoho pytle jako je on! Ja jsem v praci poctivy a delam si co mam. On parazituje na me a pokud v tom bude pokracovat, tak narazi na hodne tvrdou zed.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #5 : Březen 21, 2015, 11:05:52 pm »

s tym diktafonom si to dobre premysli a over, pretoze pokial nahravas niekoho bez jeho dovolenia, tak to moze byt problematicke - ale nie som pravnik

a uz vobec to nemusi byt dokaz na sude
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Březen 21, 2015, 11:25:29 pm »

Rudo muzu nahravat kohokoliv a kdykoliv a nemusim se ho ptat na jeho dovoleni.  Škleb Škleb Škleb Škleb Nekoho nahravat neni trestny cin a pokud by byl, tak sedi v base cely svet, protoze se dnes diky mobilum nahrava i hovno.... Rudo kdyz jdes po ulici a hanrava te kamera, tak se te taky ptaji na dovoleni? Kdyz neco provedes a budes nekde natocen na kamere, tak budes argomentovat tim, ze jsi jim to nedovolil??? Neblbni chlape......  Ale jestli to soud vezme v potaz netusim.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #7 : Březen 21, 2015, 11:39:59 pm »

honza - ja neblbnem, ak ta to zaujima, skus sa informovat presnejsie

neviem ako je to v Cechach, v Nemecku to take jednoduche nie je

ked ides po ulici a nahrava kamera, tak nenahrava rozhovor ludi, kde vyjadruju nejake nazory -  povedzme sukromne.

a ano, su ludia co nieco vyviedli, niekto ich nahral bez dovolenia a argumentovali, ze to sa nesmelo atd.

ani ja si nemozem dat na dom kameru, ktora bude nahravat dianie na ulici pred mojim domom tak, aby bolo rozoznat osoby, ktore tam su - viem, moze Ti to pripadat divne, ale tak to v Nemecku je

nahodim Ti len par veci, neviem ako dobre vies nemecky , ak nieco nerozumies, pytaj sa

"Bei dem Aufnehmen eines Telefongesprächs hat der Gesetzgeber in § 201 Abs. 1 Strafgesetzbuch (StGB) eine besondere Regelung eingeführt. Mit einer Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe wird bestraft, wer unbefugt das "nicht öffentlich gesprochene Wort eines anderen auf einen Tonträger aufnimmt". Ein Telefonat ist unstreitig ein "nicht öffentlich gesprochenes Wort". "

takze ked si nahras telefonat s niekym bez jeho dovolenia, telefonat ktory nebol vedeny "verejne" ale len sukromne medzi vami dvoma tak mozes ist do basy az na tri roky alebo dostanes penaznu pokutu

"Das Mitschneiden von Telefonaten ohne Erlaubnis ist somit verboten und kann sogar strafrechtlich geahndet werden. "

zdroj: http://www.internetrecht-rostock.de/rechtslage-mitschneiden-von-telefonaten.htm
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #8 : Březen 21, 2015, 11:43:05 pm »

z toho isteho zdroja
"Der Gewerbetreibende, der durch das Aufnehmen eines Telefongesprächs etwas beweisen möchte, hat somit nicht nur ein strafrechtliches Problem, durch die Aufnahme hat er auch in einem späteren Zivilprozess nicht gewonnen."

cize v rychlom preklade - zivnostnik-podnikatel, ktory nahranim telefonickeho rozhovoru chce nieco DOKAZAT, ma tymto padom NIELEN trestnopravny problem, tym ze si rozhovor nahral bez dovolenia to sposobi neskor aj to, ze v pripadnom sudnom procese nemoze vyhrat


a dalej:

"Die Lösung: Einwilligung des Anrufers erforderlich"
riesenie - volany musi dat povolenie na nahravanie

 
"Das Mitschneiden von Telefonaten dürfte zulässig sein, wenn eine Einwilligung des Anrufers vorliegt. "

nahravanie telefonatov by mohlo byt povolene, ked existuje suhlas volaneho
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 11:44:51 pm od rudo » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #9 : Březen 21, 2015, 11:49:35 pm »

jedna sa o "§ 201 des Strafgesetzbuches" cize trestneho zakona

zdroj znenia napr. http://dejure.org/gesetze/StGB/201.html

§ 201 Verletzung der Vertraulichkeit des Wortes

(1) Mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe wird bestraft, wer unbefugt

1. das nichtöffentlich gesprochene Wort eines anderen auf einen Tonträger aufnimmt oder
2. eine so hergestellte Aufnahme gebraucht oder einem Dritten zugänglich macht.

rychly preklad - az na tri roky vazenia alebo na penaznu pokutu moze byt odsudena osoba, ktora bez opravnenia:
1. neverejne hovorene slovo inej osoby nahra na zaznamnik
2. takto urobeny zaznam pouzije alebo spristupni tretej osobe


no a ked budes hovorit so sefom, tak predpokladam ze to nebude tlacova konferencia v TV ale "neverejne hovorene slovo" ;-)

no a uz namiesto sefa budes sudeny ty ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #10 : Březen 21, 2015, 11:50:40 pm »

(4) Der Versuch ist strafbar.

--- cize aj POKUS uz je trestny
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #11 : Březen 21, 2015, 11:57:54 pm »

Co se telefonatu tyka, asi ma Rudo pravdu. Co jedine si vzpominam, ze kdyz treba volam do nejake firmy , treba EON atd. , tak tam vzdycky upozornuji, ze telefonaty jsou nahravany. Ale uz si nepamatuji, zda tam clovek ma nejakou moznost/volbu, kdyz s tim nesouhlasi, tomu zabranit.

Jinak moc nerozumim,  Honzo, kam ho temi otazkami chces dostat? On se stejne bude asi kroutit, pokud dela neco nekaleho. To spis bys mu to mel sdelit pisemne a donutit ho k oficialnimu vyjadreni, ne? Co je psano, to je dano. To je argument u soudu. A svedci, samozrejme.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #12 : Březen 22, 2015, 12:07:19 am »

Diddi - ano, pri telefonate sa mas moznost branit, proste nedat suhlas ;-) Dana firma musi - ak chce nahravku pouzit - dodat TVOJ SUHLAS s nahravkou .. Cize ked nepovies ANO SUHLASIM tak je ta nahravka pre nich pred sudom uplne bezcenna

ine je samozrejme ked to nahrava policia, tajne sluzby atd. - tie maju dovolene taketo veci ;-)

ale pozor - nie som pravnik, vsetko bez zaruky ;-)

napr. si ani nemozes nahrat sudne pojednavanie - hoci je VEREJNE - bez suhlasu pana sudcu

no a ten to urcite nedovoli ;-)

pricom ten sudca je len verejny zamestnanec plateny z Tvojich dani a mal by byt len Tvojim "sluhom" - ale pre istotu pojednavanie nahravat nedovoli

teraz sa nieco meni v tom smere na SK, pojednavania maju byt nahravane sudnou technikou ...
« Poslední změna: Březen 22, 2015, 12:18:18 am od rudo » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #13 : Březen 22, 2015, 12:12:19 am »

inak na toto si dava strasny pozor aj kazdy pravnik, co poznam skusenosti znamych, tak ziadny pravnik nedovoli nahrat rozhovor s nim, aby si ho neskor nemohol pouzit proti nemu

takto Ti pravnik moze naslubovat hory-doly, aby si siel do sudneho procesu a on azarobil prachy, ale ty nemas ziadny dokaz, co ti nasluboval  - pisomne ti samozrejme nic neda ...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #14 : Březen 22, 2015, 02:26:49 am »

Honza, ja som teda ešte nepočula, žeby by niekde niekomu preplatili nadčasy, jedinou výnimkou bolo tu už spomínané Zeitkonto (to ale, pokiaľ viem, robia len Zeitarbeitfirmy)

Ale neviem, či ich niekedy niekomu preplatili, keď sa obrátil na súd.
Napokon, aký máš dôkaz, že si tie nadčasy odpracoval?
« Poslední změna: Březen 22, 2015, 03:24:02 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy