Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: preklad obcanskeho prukazu  (Přečteno 56624 krát)
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« : Červen 24, 2010, 08:19:50 am »

Ahoj lidi,
prave jsem prisle ze Standesamtu a mam jednu super otazku.Budeme se s pritelem brat.Mame uz tak plus minus konecne po par mesicich vsechny papiry po hromade a dneska mi ''mila a laskava''urednice sdelila,ze bude potrebovat i moji PRELOZENOU obcanku do nemciny.Na to jsem kkoukala s prominutim jako idiot ,protoze pojem ''übersetzung personalausweis''slysim ,vidim poprve za cele dva roky co jsem tady!A pripada mi to znacne uhozene.Navic kdyz tady vsudu funguju normalne s ceskou obcankou(Anmeldung,Finanzamt...etc)Setkali jste se s necim takovym uz nebo ta zenska je vazne blba??!!!!(nebylo by to poprve co ukazala znalost sve prace Smích )
Zaznamenáno

Dasa
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Červen 24, 2010, 05:17:50 pm »

Nepripada mi to uhozene, jak vidim tak na obcance neni prelozeny radek "trvaly pobyt", "rodne prijmeni", "rodinny stav". Pokud mas tady trvale bydliste, coz za dva roky tady urcite mas, tak bych se ceskou obcankou takhle na urade neprokazoval. Misto obcanky ji ukaz cestovni pas a dej vedet co na to rekla Úsměv
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #2 : Červen 24, 2010, 07:20:26 pm »

no jeste to neni uplne cele dva roky co tady jsem,pas prave nemam jen obcanku.A v obcance ji jde vicemene jen o radek ''statni obcanstvi'' ten zbytek vedet nepotrebuje protoze to ma uz ve Vysvedceni o zpusobilosti k manzelstvi.Jako doposad,jak jsem to nekomu rekla tak na me cucel jak puk a pak se vsichnni smali.
Zaznamenáno

Dasa
inspired



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #3 : Červen 25, 2010, 12:34:43 pm »

Ahoj,
ja jsem se taky vdavala v Nemecku a prelozenou obcanku po me nechteli. Obcanku ti nikdo prelozit nemuze, jelikoz by jsi jim tam musela tu obcanku nechat a to je zakonem zakazano. Tudiz je ta zenska vazne blba  Škleb Mrknutí
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #4 : Červen 25, 2010, 12:41:05 pm »

no ze je blba na to uz jsme prisli driv Smích ale ze az tak blba na to jsme prisli az ted s tou obcankou,neuveritelne
Zaznamenáno

Dasa
MEE



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #5 : Červen 27, 2010, 09:09:23 pm »

Ja si myslim ze uřednice je padla na hlavu.Ja jsem se vdavala taky v nemecku a teda davala jsem ji pas,
vsude se radsi prokazuju pasem a nic preložit nechtela.Jediny co budes potrebovat prekladat bude pak odd.list
zu nemciny do cestiny pro specialni matriku v Brne Škleb
Zkus to s pasem,v nemecku si tak ulehcis tyhle problemy,teda pokud mas uz novy s čipem))))). Kroutím očima
Zaznamenáno

mee
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #6 : Červen 28, 2010, 01:27:06 pm »

pas prave nemam,jsem tu na obcanku a nikdy ji po me nikdo prelozit nechtel!!!!!
a ona chce mit obcanku prelozenou kvuli statnimu obcanstvi,ktere je v obcance anglicky cili mezinarodne,ze?! a navic to ma jeste vsechno ve vysvedceni o zpusobilosti k manzelstvi
Zaznamenáno

Dasa
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #7 : Červen 28, 2010, 02:18:58 pm »

tudiz Smích prave jsem mluvila se svou prekladatelkou a ta mi sdelila ze za 15 let co preklada nic podobneho nedelala ani neslysela Smích a to je tady soudni tlumocnice Smích
Zaznamenáno

Dasa
MEE



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #8 : Červen 28, 2010, 02:36:17 pm »

tudiz Smích prave jsem mluvila se svou prekladatelkou a ta mi sdelila ze za 15 let co preklada nic podobneho nedelala ani neslysela Smích a to je tady soudni tlumocnice Smích

Daso,ja si mylsim že ta uradnice je pekna koza a nenec se opit rohlikem a bez znova na urad a snaz se doptat
vic info u jine kolegyne nedo sefove,chce po tobe poradnou blbost a ja jsem to nikdy nezazila,jooo...rodny list po me chtely prelozit a apostilou,ale obcanka je nejvetsi blbost.Tak jako ceske urednice po tobe chteji blbosti a i ty nemecke .......
Chteji po tobe prelozeny rodny list?
Zaznamenáno

mee
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #9 : Červen 28, 2010, 02:57:46 pm »

no ja s tou ''milou''pani uz jeden konflikt mela ze zacatku jak me hnala pro nejaky papir do ceska a mela ho vydat ona sama osobne!!!!!nehlede ze vsechny podklady,ktere potrebujeme hledala na googlu Smích ja uz minule rikala,ze k ni vubec nejdeme a jdeme rovnou za tim sefem,protze fakt vetsi kravu na urade jsem nevidela.Jo rodny list a takove ty veci to je normalni to uz mam na prekladech,ktere budou hotove do konce tydne.Cili v pondeli hura na urad Smích,nicmene pokud se nam nepovede k nekomu jinemu a budeme muset zase k te huse,tak pocitam s tim ze si vymysli zase neco noveho.Jak rikam...nebylo by to poprve
Zaznamenáno

Dasa
MEE



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #10 : Červen 28, 2010, 03:03:34 pm »

no ja s tou ''milou''pani uz jeden konflikt mela ze zacatku jak me hnala pro nejaky papir do ceska a mela ho vydat ona sama osobne!!!!!nehlede ze vsechny podklady,ktere potrebujeme hledala na googlu Smích ja uz minule rikala,ze k ni vubec nejdeme a jdeme rovnou za tim sefem,protze fakt vetsi kravu na urade jsem nevidela.Jo rodny list a takove ty veci to je normalni to uz mam na prekladech,ktere budou hotove do konce tydne.Cili v pondeli hura na urad Smích,nicmene pokud se nam nepovede k nekomu jinemu a budeme muset zase k te huse,tak pocitam s tim ze si vymysli zase neco noveho.Jak rikam...nebylo by to poprve

Hm,tak to je jasny,ona nema poneti jak ma pracovata co ma po tobe chtit.....bez rovnou za sefkou,urcite je tam nekdo jeste kompatentni,rekni,ze ti proste nikdo obcanku neprelozi,protoze to proste nedelaj......a pak cekej jeji reakci...ale u nas na radnici byly kompetentni 3 pani,co to delaly...vzdy jsme dostaly nekoho jineho,ale byly vsechny super nebo ok,ale ja krikam rodny list a ceske osveceni a nic vic.....pak jsme dostalyrovnou datum.......nenic si nervy a bezte k nekomu jinemu,proste to funguje jak v  cechach...bud dostanes k....u a musis byt na ni trochu zla a drza a pak to funguje a nebo moc mila a ona je pak mila......
Jsem dost naucena z cech)))))
Zaznamenáno

mee
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy