Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Hlaseni pobytu v Nemecku  (Přečteno 76790 krát)
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« : Březen 05, 2007, 08:32:26 am »

Ahojky, chtela jsem se zeptat, jak postupovat na uradech, co a kde je potreba jim dolozit (jak ceskym, tak i nemeckym), kdyz si chci prihlasit adresu u pritele v Nemecku? Musim prinest treba najemni smlouvu nebo tak neco? Muzu si nechat trvaly pobyt nahlaseny nadale v CR a v Nemecku si prihlasit jen neco jako prechodny pobyt (tenhle pojem je tusim uz zrusen, ale v nove terminologii se neorientuju  Co???)?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Březen 05, 2007, 02:41:52 pm »

Přihlašuje se na Kreisverwaltungsreferatu (KVR). Tady je zajímavá diskuze o Nebenwohnung, píšou že když se zdržuješ v Ba-Wü 3-4 měsíce, tak by mělo být přihlášeno jako hlavní. V Bavorsku je to prý někde kolem 6ti měsíců. Tady zase diskuze o pokutách pokud se nepřihlásíš včas, správně by to mělo být do 7mi dnů.
« Poslední změna: Září 26, 2008, 11:19:31 pm od David » Zaznamenáno
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #2 : Březen 06, 2007, 11:16:00 am »

diky Úsměv) Ba-Wü se me asi moc netyka - ja jsem z Rheinland-Pfalz. Ale i tak jsem diskuzi trosku precetla
Zaznamenáno
alcinka



Karma: 1
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Září 26, 2008, 07:23:23 pm »

Ahoj Davide, ja jsem se jeste chtela zeptat,zda je mozne, ze se ty urady, kde se ma cizinec prihlasit k pobytu jmenuji ruzne. Nejak totiz nechapu rozdil mezi Bürgeramt, Einwohnermeldeamt a Kreisverwaltunsreferat, ktery tu uvadis Ty. A jeste, mohu se na tom urade prihlasit proste jen tak? Tedy- duvod je nemecky pritel, praci tu jeste nemam, nebudou teda po mne chtit nejake potvrzeni, ze tu pracuji?Diky za odpoved
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #4 : Září 26, 2008, 11:48:36 pm »

Ahoj, vlevo pod ubytováním najdeš článek o příhlášení k pobytu v Německu.
Prostě zajdi na KVR a přihlaš si tady alespoň hlavní bydliště, ale vezmi si s sebou český cestovní pas (ne občanku), nic víc by normálně nemělo být potřeba.
Zaznamenáno
paldou
peter



Karma: 0
Příspěvků: 61


« Odpověď #5 : Září 27, 2008, 07:17:40 am »

no ja kdyz tam byl tak chteli taky najemni smlouvu a vyptavali se mne jestli tu delam...ale ja se tu prihlasil jeste jako student a stale mi to plati......ale asi dost zalezi ke komu se dostanes.....
Zaznamenáno
j.ku
Host
« Odpověď #6 : Září 28, 2008, 11:22:22 am »

Ja se byl v patek prihlasit, jediny, co po me chtela byl pas, a ptala se me jestli chodim do prace, tak jsem rekl ze studuju. Najemni smlouvu jsem mel pripravenou ale nechtela ji (jen jsem musel smozrejme udat místo bydliste). Udelala si kopii pasu, dala mi potvrzeni o tom ze jsemse prihlasil, oficialni potvrzeni pry dojde postou. Jo a ja byl na Bürgeramt (Meldeamt je neco jako oddeleni), oni to pak posilaji na Kraisverwaltungreferat.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #7 : Září 28, 2008, 04:31:48 pm »

Tak to jsi byl jako na Gemeinde nebo něčem v tom smyslu. Tam jim můžeš vykládat co chceš, jestli jsi opravdu student nebo to ze sebe jenom děláš z tvého příspěvku nevyplýváš Pokud nemáš pracovní povolení, což pravděpodobně nemáš, napíší ti první z toho cizineckého oddělení z kraje, co jim máš dodat, aby ti to vystavili. Tzn. pokud opravdu jsi student, potvtzení o imatrikulaci a nějaký doklad o tom, jak tady svoje živobytí finacuješ - podle těch jejich výpočtů, pokud platíš nájem, potžebuješ minimálně 600 € na měsíc, možný je výpis z účtu, doklad o stipediu, nebo čestné notářsky ověřené prohlášení nějaké osoby, která ti ty náklady hodlá financovat.
Zaznamenáno
sonicka



Karma: 1
Příspěvků: 56



« Odpověď #8 : Září 29, 2008, 10:39:16 am »

Ja to tiez poznam, ze v kazdom Bundesstate je to ine, mozno aj v kazdom meste.  Rozhodne v Düsseldorfe chceli odo mna tiez najomnu zmluvu, v Mnichove ale nepotrebuju ziaden doklad, asi iba obcianku.  A tusim, ze vo Frankfurte to bolo tiez bez zmluvy.  V podstate nic ine by od teba nemali chciet...volny pohyb osob v EU, trvale bydlisko mozes mat, kde len chces, minimalne urcite na prvych 6 mesiacov, ale myslim, ze teraz uz aj uplne bez ohranicenia.  Praca/skola je potom znovu nieco uplne ine, iny Amt, ine specifikacie, ale byvat mozes, kde chces.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #9 : Září 29, 2008, 05:16:02 pm »

Já jsem taky žádné smlouvy na Gemeinde nepotřebovala, aby mě tady zaregistrovali (můj otec se vždycky směje, že je v Nemecku nejspíš všecko lepší, ale ty úřednice - ty dle mých zkušeností taky dvakrát osvícené nejsou). Ovšem je jedna věc místo bydliště a druhá povolení k pobytu. Netuším, jak to funguje, pokud se sem někdo stěhuje jenom za milencem, ale bylo to celkem logické.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy