Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jak začít? Bydliště, pracák, bydlení, vojna?  (Přečteno 43069 krát)
Silmarils



Karma: -1
Příspěvků: 5



« : Září 23, 2010, 11:34:32 am »

Ahoj všichni!
Mám několik otázek zkusím to maximálně zkrátit. Už od 2004 sem si vyběhal "Staatsangehoerighkeitsausw" a na základě toho mám německej Reissepass, tenkrát ještě z důvodu toho, abych se mohl podívat do USA bez víza. Vedle toho mám samozřejmě i CZ doklady, bydlím, pracuji od narození v CZ. Už toho ale mám pokrk a chci ze dne na den zbalit kufry a jít natvrdo do DE.

1. Jaký je rozdíl mezi Staatsangehausw a Staatsbuergerschaft. Je Staatsangehoerighkeits doklad o občanství nebo musím ještě něco udělat?
2. Co musím udělat, když někam přijedu a nemám trvalé bydliště.
3. Mám nárok se přihlásit na úřad práce? Mám nárok na rekvalifikace? Na co mám nárok obecně, když přijedu a mám holou  prdel Šok))
4. Mám nárok na nějaké sociální dávky, jaké? Zajistí mi bydlení?
5. Jak je to s vojnou? Nebudu muset narukovat do Wehrmachtu? Šok)))   je mi 31 let
6. Nemá pro mě někdo tip na práci i s bydlenim?
Děkuji moooc!!!!! Martin
« Poslední změna: Září 25, 2010, 01:03:54 am od David » Zaznamenáno
Silmarils



Karma: -1
Příspěvků: 5



« Odpověď #1 : Září 23, 2010, 11:43:06 am »

Sem zapomenul dopsat to hlavní!

Pokud mám v CZ nějaké závazky, jaké mám šance se jich zbavit pokud mám dvojí občanství. Je možné před českými autoritami uniknout za pomocí dvojího občanství tzn. využívat občanství podle toho odkud vítr vane....Co???


Díky všem!!! Martin
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Září 23, 2010, 12:31:54 pm »

Uvodem bych doporucil napsat trosku neco k tematu do titulku tveho prispevku, aby ctenar rovnou vedel v jake veci chces pomoct a nemusel kvuli tomu louskat cely prispevek.
Taktez bych si byt tebou zjistil, co presne je (byla) Wehrmacht. Je lepe si to ujasnit driv, nez to predneses nejakemu Nemci a dostanes na budku.

Staatsangehörigkeit je obcanstvi. Pokud ho tedy mas, jsi nemeckym obcanem a mas pravo na vsechno, na co ma prava nemecky obcan - zejmena tedy volit nebo se prihlasit na pracaku - pripadne tu pobzvat jako bezdomovec.
Jestli dostanes i podporu, to nevim, je mozne, ze na to bys musel mit v D neco odpracovano. Kazdopadne nejake socualni minimim jako obcan dostanes.

Vynechals jedno pro odpovedi dulezite tema - umis nemecky?

"To hlavni" vynecham pro zmenu ja , jednak pochybuji, ze tak muzes unikat naporad, jednak by to od tebe nebylo moc hezke - vzij se do kuze veritele...apod. Ale to vse taky asi vis sam.

2. - jak to myslis? Kam prijedes a nemas trvale bydliste? Pokud myslis situaci kdy poprve prijedes do Nemecka - tak se tam proste nekde prihlasis a pak uz tam trvale bydliste mas, zeano. Bud na urade, jako v CR, nebo si najdes byt.

3. nejlepsi je nechat si fdat ono socialni minimum a zacit hledat praci.

4. viz vyse. Bydleni ti nikdo hledat nebude, ale pokud se k tomu postavis jako socialni pripad, dostanes na bydleni nejaky prispevek

5. nevim, ale mozna budes mit stesti - zrovna se jedna o tom, ze by Nnemecko branou povinnost na neurcito ulozilo k ledu. Jinak hledej v Google neco jako "wehrpflicht altersgrenze"

6. tim jsi mozna mel zacit a ne tim, jake dostanes davky a jestli muzes utect pred dluhy. Zkus si predstavit, jak nekdo bude mit chut te s takovy pristupem nekde doporucit. Az se na to budes ptat priste, radsi to prednes jako prvni, a nejlepe nic z tehc ostatnich otazek.

Velmi uprimne maly dodatek - pokud sem prijedes a bez znalosti nemciny budes mavat nemeckym pasem a pidit se po nejlepsi ceste, jak podojit socialni system, jednak neudelas zadnou velkou sluzbu obrazu Cechu v Nemecku obecne a jednak se ti od zadneho urednika nedostane zadne velke vstricnosti, protoze uz budes asi 138541. takovy. Byt tebou, zkusim ten pristup trosku zmenit smerem k "chci pracovat, jak zacit - mam dluhy, jak je splatim".
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Silmarils



Karma: -1
Příspěvků: 5



« Odpověď #3 : Září 24, 2010, 12:27:11 pm »

1. Moc dekuji za informace!!
2. Nesnazim se utect! A uz vubec ne pred problemy. Chci zmenu.
3. Samozrejme ze umim nemecky, k tomu anglicky a spanelsky.
4. Nejsem zadny socialni pripad proboha, ale proste potrebuji vedet z praktickych rad, co me ceka, kdyz tam prijedu a nebudu mit vubec nic. Protoze mi nepripada moc prakticke shanet si praci odtud z Cech a jezdit 2x700km na pohovor, aby mi pak rekli auf wiedersehen. Takze proste potrebuji vedet, zda-li mi proste v nejhorsim pripade pomohou s bydlenim potazmo s adresou trvaleho pobytu, kdybych nic zarizeneho nemel. A co se uradu prace tyce, rozhodne nevidim naprosto zadneho duvodu, proc ho nevyuzit. Jednak pro vetsi sanci sehnat praci a jednak urcite kvuli nejake rekvalifikaci nebo kurzu.

Takze abych to shrnul, rikas, ze adresu bych mel prinejhorsim dostat nekde u nich na urade, pokud si nesezenu najem, a tim padem bych mel narok na socialni minimum, a tim padem volnou ruku k tomu hledat praci...

Jeste bych te poprosil o radu, jak je to s pojistenim, kde si udelam obcanku a ridicak a vlastne kde dostanu i nejake dalsi doklady jestli je jich potreba.. 

Jinak jsem ten posledni kdo Cechum ostudu mimoto sem cech jenom na pul Šok))

Diky moc!!
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #4 : Září 24, 2010, 06:49:07 pm »

Ahoj,
no jako nemeckej obcan toho o svoji zemi moc nevis.
Na vojnu nemusis, na nejvys na civilku, ale vojna se ma tedka stejne zprofesionalizovat.
Nejdriv si ujasni, kde by si chtel bydlet, a jako co muzes pracovat. Pak se koukni na inzeraty, najdi si ubytovani. Treba ubytovna, WG, camping platz wohnwagen neco prechodneho. Najdi na netu, kde se nachazi obecni urad, abys ses prihlasil az prijedes. Odhlas si v cechach pobyt. Odhlas se a prihlas se u zdravotni pojistovny , AOK neni spatna.   Sbal si batoh a prijed. Az prijedes, tak se prihlas na KVR,pak si zaloz ucet v bance-Harz 4 prichazi na ucet v soucasnosti je asi 340 euro. Dojdi na pracak.
Jestli ale jak pises nejses zadnej socialni pripad a umis jazyky, tak se staci pripojit k internetu a vsechno vyhledat. A jestli mas strach, ze si sezenes praci pres net, prijedes a oni ti odreknout, tak v Nemecku je zkusebni doba i pul roku, kdy te muzou z prace asi s 3 denni lhutou vyhodit bez duvodu.
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #5 : Září 24, 2010, 06:55:56 pm »

Ridicak se dela v autoskole. Pokud mas novejsi ridicak, kde je EU znacka, tak si jej nemusis menit.
Na vetsinu tvych otazek ti odpovi na obecnim uradu.
Zaznamenáno
Silmarils



Karma: -1
Příspěvků: 5



« Odpověď #6 : Září 24, 2010, 11:20:50 pm »

skvele... myslim, ze tohle bylo naprosto presne vsechno co sem chtel vedet.!!! Diky Jano! Nemysli si, ze sem si neprojel stranky pracaku apod. ale nikde tam nenajdes odpovedi presne na tvoji situaci. No ja to vidim, ze stejne ve finale budu muset proste najit kamrlik pres net a to bude zaklad vseho... Jeste me vlastne napadlo, jaky vsechny mozny papiry nebo potvrzeni budu potrebovat s sebou, at pak nependluju...?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy