Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Svatba v Německu  (Přečteno 48522 krát)
Gabka



Karma: 0
Příspěvků: 13


« : Únor 22, 2011, 06:05:14 pm »

Ahojky:)
Muzete mi o poradi prosim jaky doklady si  v Cr potrebuji vyridit  k tomu abych se mohla vdat v Nemecku? Pritel je Nemec.. Diky moc
« Poslední změna: Únor 22, 2011, 08:31:20 pm od David » Zaznamenáno
cofex



Karma: 15
Příspěvků: 62



« Odpověď #1 : Únor 22, 2011, 08:19:20 pm »

Tech dokladu a potvrzeni je spousta.Da se to ale elegantne obejit.Udelej si svatbu v Dansku,ve meste Tondor.Je to hned za nemeckymi hranicemi.Potrebujes na to v postate jenom dva platne pasy a rodne listy.Mluvi tam nemecky,pokud nebudes mit svedky sebou,tak Ti dva dodaji.Vsechno najdes na internetu.Adresu ted nemam po ruce,dej si to do vyhledavace.Dostanes tam mezinarodni oddaci list v nemcine a anglictine.Ten v nemecku okamzite plati a muzes tady bydlet a pracovat jako manzelka nemce.Cesky oddaci list si musis vyridit legalizaci prez MZV.Jenom to tam posles,je tam nejaky poplatek a po nekolika tydnech dostanes i cesky oddaci list.To co Ti tady pisi,neni zadna legrace.Je to takova finta na zaklade stare smlouvy mezi Danskym kralovstvim a Nemeckem,ktera je stale platna.Vhodne pro lidi co nemaji v poradku papiry,potrebuji rychlou svatbu,nebo nemaji naladu na ceske a nemecke byrokraty na uradech.Tady jsem Ti nasel ted i tu stranku http://www.romo.dk/tyskland/de-de/menu/turist/inspiration/blivgiftitonder/heiratenintoenderkommune.htm . Pred deseti lety jsem tam byl,myslim ze se od te doby nic nezmenilo a dale to funguje.Mej se hezky.Standa
Zaznamenáno

Standa
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Únor 23, 2011, 11:06:13 am »

Ahojky:)
Muzete mi o poradi prosim jaky doklady si  v Cr potrebuji vyridit  k tomu abych se mohla vdat v Nemecku? Pritel je Nemec.. Diky moc
Pohledej tady ve foru - tohle tema uz jsme tady zepredu i zezadu probirali Úsměv
S Danskem bych si moc nepohraval - bude to znamenat dalsi oficialni preklady a superlegalizace navic (do cestiny i nemciny).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kaja123



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Únor 23, 2011, 12:11:45 pm »

Ahoj Gabko,

zajdete oba na KVR. Tam dostanete seznam listin a dokladu, ktere pro snatek potrebujete. Ja se tu za Nemce vdavala pres 10 lety. To jeste nebylo CZ v EU, je mozne, ze se i neco zmenilo, ale na Standesamtu Vam urcite poradi.

Ja tenkrat potrebovala rodny list (z radnice meho rodneho mesta), pas, popr. "Aufenthaltsbescheinigung",   potrvrzeni, ze neexistuji zadne prekazky pro snatek - tzv. "Ehefähigkeitszeugnis". S tim vsim jsem musela do Prahy na ministerstvo vnitra, kde jsem na to dosala apostilu.

To vsechno jsem pak tady nechala prelozit do nemciny (seznam urady uznanych prekladatelu dostanes taky na KVR), odevzdala na urad a rovnou udelala termin Kroutím očima

Neni to zadna hruza, nepotrebujes zadne terminy nebo tak, jde to rychle. Jenom je to trosku litani.
Cauky, kaja.
Zaznamenáno
cofex



Karma: 15
Příspěvků: 62



« Odpověď #4 : Únor 23, 2011, 02:37:33 pm »

Pohledej tady ve foru - tohle tema uz jsme tady zepredu i zezadu probirali
S Danskem bych si moc nepohraval - bude to znamenat dalsi oficialni preklady a superlegalizace navic (do cestiny i nemciny).
Nazdar Kleena!
Do nemciny nic prekladat nemusis,ty dokumenty jsou vsechny v nemcine a v nemecku okamzite platne.
V nemecku se uz dal nic nemusi vyrizovat.Je to stejny oddaci list jako nemecky.Gabka musi pozadat v CR pouze o zmenu jmena,na zaklade tohoto oddaciho listu.Pokud bude chtit i cesky oddaci list(v podstate k nicemu),tak musi opravdu udelat jedno overeni na Danskem MZV,nebo konsulat a preklad do cestiny.Naklady v radu stokorun.Pokud by jsi to chtel nekdy videt v orginale,zajdem nekdy na pivo.
Hezky den preje Standa
Zaznamenáno

Standa
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy