Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Práce jako kuchař v Německu  (Přečteno 25107 krát)
Krrna



Karma: 3
Příspěvků: 4


« : Únor 17, 2012, 08:26:56 pm »

Ahoj chtel bych se zeptat především kuchařů Úsměv Jak je težké sehnat práci v kuchyni jak se kvám ostatní  kolegové  chovají . Ješte jeden dotaz je lepší být zamestnán u čecha nebo u nemce v restauraci myslim v mnichove. Díky. :-)
« Poslední změna: Únor 17, 2012, 08:29:48 pm od David » Zaznamenáno
Milan1956



Karma: 0
Příspěvků: 11



« Odpověď #1 : Duben 11, 2012, 04:18:26 pm »

- ahoj
- jsem kuchar a mam oddelano v bavorsku okres KEH a R asi 10 let no a zacatky byly krusny, bez nemciny, sam, ale prace vse zahojila, vydelaval jsem 60 tisic - to byl rok 1993, naucil jsem se ty nemecky jidla a taky jsem se je naucil jist, kolikrat tam byly desny kombinace, nemci kdyz te potrebujou tak mluvej i cesky/snazej se/ ale jakmile jsi outsider, tak je lepsi zmizet pryc, ja byl zamestnan u nemce a vse fungovalo, penize a dost pravidelne na konte, myslim si, ze cesi jako sefove tady v nemecku se chovaji, no ted nevim co napsat, aby mne nekdo neudal za nadavky, kdyz prijde doba vyplaty, tak nekomunikujou a penize nikde, pak se vymluvi, ze je cislo konta spatne a jine vymluvy, no a vsichni zbohatli cesi jsou hrozne nafoukany a jen tak se s nekym nebavi, bohuzel to je ceska natura - tragedie, no ale prace naloziz umi dost a dost
- agentury tady v nemecku, pomohou najit praci atd. no asi proc?? vysavaj kazdy mesic ze svych lidicek korunky, ale kdo ma broblemy s nemcinou  a zaclenenim mezi nemce, tak na ten rozjezd je to  OK
- vim, ze na mem zacatku byly chvile, kdy jsem si zazil urazek a narazek od nemcu a rikal jsem si - JEDU DOMU - ale pak prisla vyplata a vse bylo zase dobry
- no a kdyz pak jsem zacal mluvit nemecky, tak uz jsem se nedal a byly hadky, vysvetlovani ap. tak oni mne zacli i tak trochu  uznavat, ale v nemecku jsou  vsichni bezenci a pristehovalci vzdy cizinci i kdyz se tady provda - ozeni, ne jako v cesku, kde cizincum vsichni skacou do pr.......
- DOPORUCUJI NAUCIT SE JAZYK A VSE SI ZARIDIT SAM - HODNE STESTI
PS-v jedne pohadce se pravi--------nad nikym se nepovysuj a pred nikym se neponizuj
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Berlin.Germany.cz © 2013
Milujeme Berlín. Stránky Čechů a Slováků o životě, ubytování, práci, kulturních akcích a studiu v Berlíně - Německu.
Pokud jedete z nebo do Berlína - spolujizda autostop.cz vám ušetří náklady na cestu.

Odkazy